ابزارهای گوگل برای طراحان سایت

ابزارهای گوگل برای طراحان سایت

بعد از این که کار طراحی وب سایت تان تمام می شود تازه شروع کار شما اغاز می شود و از این جا به بعد باید برای سایت طراحی شده ی خود برنامه ریزی داشته باشید تا به سود و بهره وری لازم دست پیدا نمایید . الان شما یک وب سایت دارید که باید در جهت اهداف خود از آن استفاده نمایید ، برای طراحی سایت توسط شرکت سازنده و طراح وب سایت هزینه کرده اید حالا زیاد یا کم پس نوبت به بهره برداری از آن می رسد .

اهداف خود را شناسایی کرده و آن ها را دسته بندی نمایید بر اساس اهمیتی که برای شما دارند تا مرحله به مرحله آن ها را انجام دهید و هیچ مورد خاصی را از قلم نندازید .

وب سایت گوگل نیز در این زمینه کاربران خود را رها نکرده است و انواع مختلفی از ابزار های طراحی را برای طراحی سایت آن ها تهیه نموده است .

پس حالا دیگر می دانیم که سایت گوگل ابزار زیادی را برای طراحی و ساخت وب سایت و نگهداری کردن درست از آن برای ما به همراه خود دارد و ما با اطلاع پیدا کردن از این ابزار ها می توانیم در جهت رسیدن به هدف هایی که در مورد طراحی سایت در سر داریم گام بهینه ای را بر داریم و خود را به آن ها نزدیک تر از قبل کنیم .

طراحان و حتی مدیران انواع وب سایت های شخصی و سایت های شرکتی و دولتی می توانند با فراگیری نحوه ی صحیح استفاده کردن از این ابزارها که توسط شرکت گوگل ارائه شده است ، وب سایت های خود شان را راه اندازی و پیاده سازی کنند و سپس به کمک همین ابزار ها سایت ها را به دقت کنترل کنند .

در این مقاله ما قصد داریم که تا حدودی شما را با چند مورد مختلف از این ابزار های سود مند ارائه شده به وسیله ی گوگل اشنا کرده و توضیحات مختصری درباره ی نحوه استفاده از آن ها برای شما عزیزان بیان کنیم تا در صورت احساس هر گونه نیاز بتوانید از این ابزار بهره مند شوید پس در این مقاله همراه ما باشید :

Google Webmaster Tools

یکی از ابزار های معروف سایت گوگل ، Google Webmaster Tools است که ابزاری است برای نگهداری و کنترل طراحی وبسایت شما .

ابزار وب مستر اطلاعات کاملی را در موارد اشاره شده زیر به شما ارائه می دهد :

اطلاعات کامل در مورد سایت همانند لینک های مربوط به وب سایت و جستجو های صورت گرفته، نمایش دادن صفحه ها و تمام لینک هایی که دچار مشکل شده اند .

ما به همه ی طراحان و مدیران وبسایت ها توصیه می نماییم که از این ابزار حتما استفاده کرده و با کمک آن سایت خود را کنترل و نگهداری کنند ، آن ها می توانند با فعال سازی این ابزار وب سایت شان را به صورت روزانه بررسی کنند و در صورت بروز هر گونه مشکلی در سایت شان سریعا قادر باشند آن مشکل را بر طرف کنند و جلوی آن را بگیرند .

Submit URL - Google

در حقیقت این مورد ابزاری می باشد برای معرفی کردن وب سایت های جدید به سایت گوگل ، اگر شما نیز به تازگی ساخت و طراحی سایت را انجام داده اید و هنوز مطالب تان در سایت گوگل ایندکس نشده با کمک گرفتن از این ابزار می توانید وبسایت تان را به گوگل معرفی کرده و به این ترتیب موتور جستجو گر گوگل زود تر سایت و مطالب تان را ایندکس خواهد کرد .

Google Web Designer

یک ابزار و وسیله گرافیکی است ، در واقع ابزاری است در جهت ساخت و تهیه ی انواع گرافیک و انیمشن های HTML5 و این ابزار به طراحان امکان این را می دهد که گرافیک مد نظر شان را به وسیله ی HTML5 و بدون هیچ گونه دانشی جهت کد زنی به وجود اورده و پیاده سازی کنند .

اگر شما نیز تمایل دارید تا از Google Web Designer استفاده نمایید ابتدا باید آن را از طریق وب سایت دانلود کرده و بعد بر روی سیستم تان نصب کنید .

Google Analytics

این مورد یکی از ابزار های قدرت مند و سودمند آمار گیری گوگل است ، این ابزار آمار مربوط به بازدید کنندگان از وب سایت و هم چنین آمار افراد و کاربران آن لاین را نشان داده و در مورد ان ها به شما گزارش کاملی می دهد . این مورد از آمار گیری های قوی در سایت است و در کل به مدیر سایت اطلاعات کامل و جامعی را در مورد بازدید کنندگان و کاربران سایت اعلام می کند .

Google Trends

اگر به دنبال ابزاری برای استخراج نمودن کلمه های کلیدی وب سایت تان هستید باید از ابزار Google Trendsگوگل استفاده نمایید ، این ابزار شما را در این زمینه یاری می رساند.

اگر فعالیت خاصی را انجام می دهید با کمک گرفتن از این برنامه به اسانی قادر خواهید بود که مهم ترین کلمه های کلیدی را که بازدید کنندگان وب سایت تان در موتور های جستجو گر سرچ می کنند پیدا نمایید و ان ها را به صورت لیست وار تهیه کنید و در طراحی سایت خود از این کلمات کلیدی استفاده کنید . فقط کافی است که با ارزش ترین و مهم ترین کلمه ها را شناخته و به دست اورید و با کمک این ابزار به موفقیت در این زمینه برسید .

Google Keyword Planner

این ابزار هم تقریبا مشابه ابزار Google Trends است ولی Google Trends فقط تعداد کمی از کلمه های مرتبط با کار تان را نمایش می دهد در عوض برنامه ی Google Keyword Planner تقریبا همه ی کلمه های کلیدی مرتبط با کار شما را معرفی کرده و برایتان به صورت لیستی نمایش می دهد . شما به کمک این برنامه ی نرم افزاری متوجه می شوید که چه نوع عبارات هایی در حیطه ی کار و شغلی تان وجود دارد و توسط اشخاص و کاربران جستجو می شود .

برای گرفتن لیستی کامل از کلمه ها باید یکی از مهم ترین کلمه ها را که با شغل شما مرتبط است درج کنید و به این وسیله می توانید بقیه کلمات کلیدی را به صورت لیست وار دریافت نمایید .

در اخر امیدواریم که از این مقاله استفاده ی لازم را برده باشید و برای شما مفید واقع شود .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.