طراحی وب چیست؟

طراحی وب چیست؟

چرا به وب سایت نیاز داریم ؟ طراحی وبسایت چیست؟ داشتن وب سایت چه کمکی به ما میکند ؟ از وب سایت چه استفاده هایی خواهیم برد؟

این ها نمونه سوالاتی هستند که هرشخصی قبل از اینکه بخواهد در زمینه وب سایت اقدامی کند از خود میپرسد .

بعد از پاسخ به این سوالات بعضی از افراد ضرورت داشتن سایت را درک کرده و در پی داشتن آن اقدام میکنند .

اما آیا هر طراحی وب سایتی برای ما مفید خواهد بود و جوابگوي احتیاجات مخاطبان خود هست و ما را در رسیدن به اهدافمان یاری میرساند یا لازم است در این زمینه کمی محتاط تر عمل کنیم ؟

قطعا داشتن سایت در این روزها که تکنولوژی همه گیر شده و اکثر افراد در صنف های مختلف نیازها یشان را در اینترنت جستجو میکنند لازم و ضروری است ، اما قبل از هزینه کردن دقت کنید و در مراحل تهیه و ساخته شدن وب سایت (ساخت وب سایت شامل مراحل مختلفی میشود )به صورت کاملا هدفمند و برنامه ریزی شده به جلو بروید تا به نتیجه ای که انتظارش را دارید برسید .

شما با داشتن یک سایت بهینه و خوب به آسانی دیده خواهید شد و به هدفی که دارید نزدیک میشوید .

طراحی وب چیست؟سهولت استفاده از وب سایت

یکی از مسائل مهم در طراحی وبسایت سهولت در استفاده است ، اگر سایتی دارید که مشتریان در آن سرچ میکنند و به دنبال احتیاجات خود میگردند آنها نباید در میان صفحات سایت شما گم یا گیج شوند .

معمولا مشتریان در وبسایت ها دنبال موارد راحت و آسان می گردند و مسیریابی در سایت برای آنان اهمیت دارد .

در سایت خود برای ارتباط موثر با کاربران صفحه ای بگذارید و در آن ایمیل و شماره تماس و آدرس را قرار دهید ، با انجام این کار برای کاربران و مخاطبان خود در دسترس خواهید بود .

در سایت خود قسمت نظرسنجی بگذارید تا بازخوردی برای فعالیت شما باشد و بتوانید جهت بهبود فعالیت و کارتان از نظرات کاربران خود استفاده کنید .

مورد دیگری که حائز اهمیت و توجه است محتوای سایت شما است . طراحی سایت شما باید در نظر مخاطب جالب بوده تا به آن سرک بکشد و برای دیدن آن ترغیب شود .

محتوای وبسایت

محتوای سایت در طراحی سایت حقیقت مجموعه اطلاعاتی است که افراد دیگر را به انجام کاری ترغیب می کند پس قابل درک بودن آن لازم است. محتوای سایت باید روان باشد تا به راحتی قابل درک باشد و مشتری بتواند از آن استفاده کند و دوباره برای سر زدن به سایت تشویق شود و سایت شما را از یاد نبرد زیرا اگر خوانندگان محتوای سایت ، مفهوم را متوجه نشوند، سایت را سریعا و بدون فوت وقت ترک می کنند و به سراغ سایت دیگری میروند .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.