طراحی سایت کاربر پسند

طراحی سایت کاربر پسند

قبل از شروع به کار طراحی سایت به مخاطبان و کاربران وب سایت خود توجه خاص و ویژه ای داشته و ان ها را آنالیز کنید و از خواسته هایشان اطلاع پیدا کنید تا در نهایت بدانید باید به دنبال چه چیزی باشید . کاربران و نیاز هایشان را به خوبی بشناسید و برای انها وقت بگذارید و با انها همراه باشید .  این یک مشکل است که برخی از افراد ساخت و طراحی وب سایت شان را بر پایه فکر و خواسته ی خود ساخته و طراحی می کنند و اصلا به نیازهای متنوع مخاطبان و کاربران وب سایت در طراحی سایت توجه نمی کنند .

به این نکته توجه نمایید که همیشه خواسته های شما و کاربرانتان در طراحی سایت یکی و مشابه نیست و درک شما از طراحی وبسایت و استفاده از وب سایت با هم متفاوت می باشد . اگر قرار باشد شما وبسایت و طراحی سایت خود را فقط بر اساس و پایه ی دانسته ها و سطح علمی و تخصصی خود بسازید و طراحی کنید دیگر مخاطبین را در ذهن نداشته اید و به آن ها توجهی ویژه نکرده اید و همین موضوع ممکن است در آینده برای شما مشکلاتی را به وجود بیاورد و شما را از اهدافی که در سر دارید دور نماید .

به این فکر کنید که شاید شما کاربرانی عادی دارید که سطح دانش فنی بالایی ندارند و فقط به دنبال بر طرف کردن نیاز و خواسته خود هستند یا این که سلایق آن ها کلا با شما متفاوت است و یا موارد دیگر .

در دنیای امروزی که دنیای پیشرفت و تکنولوژی می باشد و اهمیت اینترنت نیز بر کسی پوشیده و پنهان نیست داشتن و طراحی سایت کاربر پسند بسیار مهم و پر اهمیت می باشد و می تواند به طور اساسی یک کسب و کار و تجارت را تغییر دهد و آن را رونق بخشد .

مخصوصا اگر کار مربوط به فروش محصول و خدمات باشد اما باید یک طراحی وب سایت حرفه ای و کاربر پسند داشته باشید تا به اهداف خود نزدیک تر شوید .

برخی از مسائلی که برای طراحی سایت کاربر پسند لازم است تا رعایت شود :

مسئله ی مدت زمان لازم برای بارگذاری وب سایت و طراحی سایت

مسئله ی رضایت مندی اشخاص از وب سایت و طراحی سایت با زمان بارگذاری سایت ارتباطی واضح و مستقیم دارد یعنی هر چه زمان بارگذاری کوتاه تر شود ، گزینه ی رضایت افراد و کاربران نیز بیش تر می شود و به جای این که سریعا از وب سایت خارج شوند بیش تر در آن مانده و به گشتن در سایت شما ادامه می دهند و از این کار لذت خواهند برد . برای این که سرعت لود شدن صفحه خود را افزایش دهید از قرار دادن فایل های سنگین و پر حجمدر وب سایت خودداری نمایید و ویدئو های خیلی پر حجم را در وب سایت خود وارد نکنید .

طراحی وب سایت حرفه ای

پس به این نکته دقت و توجه نمایید که در طراحی وب سایت حرفه ای خودتان ، سرعت را در نظر داشته باشید چون از ارزش ها و معیار های بسیار با اهمیت می باشد .

در طراحی وب سایت به کاربران توجه کنید و برای انها اهمیت ویژه قائل شوید. یکی از بزرگ ترین اشتباهات برای طراح سایت این است که وب سایت را با توجه به نیاز های خود بسازد و طراحی کند نه بر اساس نیاز کاربران و این موضوع اصلا برای طراحی سایت مناسب نیست . همیشه از دید کاربران به طراحی سایت نگاه کنید و سعی کنید مشکلات اساسی وب سایت را حل کنید تا یک طراحی سایت کاربر پسند داشته باشید . 

به یادتان باشد که کاربرها با یکدیگر فرق دارند . وب سایت هایی با طراحی ساده احتمالا نمی توانند نیاز همه ی کاربران و مخصوصا حرفه ای تر ها را براورده نمایند.

پس برای حل این مسئله بهتر است که وب سایت را اسان و ساده طراحی و بسازید ولی در کنار این سادگی تفاوت ها را هم رعایت کنید و تمام عنصر ها را در دسترس افراد نگذارید زیرا این کار باعث می شود تا مخاطب و کاربر آماتور وب سایت شما با مشکل روبرو شود .

مسئله ی دیگر در دسترس قرار گرفتن منوهای سایت است :

در تمام قسمت ها و صفحه های سایت تان منو اصلی را قابل استفاده و در دسترس برای مخاطب بگذارید تا کاربر به اسانی از آن استفاده کرده و بتواند به تمام قسمت های سایت شما برود و از بخش های دیگر نیز دیدن کند .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.