ساخت سایت اینترنتی

ساخت سایت اینترنتی

طراحی سایت هرچه اصولی تر و طبق برنامه باشد به پیشرفت کردن کسب و کارتان بیشتر کمک خواهد کرد .سعی کنید سایت اصولی داشته باشید و ازاین طریق بازدید سایتتان را افزایش دهید و ترافیک سایت را بالا ببرید . برای طراحی وب سایت  و اصول ساخت وب سایت چند نکته اساسی را در نظر داشته باشید :

 

ساخت سایت اینترنتی و  گرافیک سایت

1) اگر قرار است در سایت از تصاویر زیادی استفاده کنید ، عکس هایی را که انتخاب می کنید کم حجم و در سایز کوچک باشند و به این ترتیب سرعت لود شدن صفحه سایت را کاهش ندهند ، اگر سرعت بالا آمدن صفحه پایین باشد بازدیدکننده را خیلی زود خسته کرده و در بعضی موارد ممکن است بازدید کننده سایت شما را ببندد و آن را ترک کند و از ادامه بازدید خودداری کند .

 

2) سعی کنید تا جایی که ممکن است از تصاویری که متحرک یا به شکل چشمک زن هستند در طراحی سایت خود کمتر استفاده کنید این گونه از تصاویر برای بازدیدکنندگان اصلا جذاب نبوده و حتی باعث اذیت آنها نیز میشوند ، این تصاویر حتی برای مرورگرها نیز جذاب نیست .

 

3) محتوای وبسایت خود را بصورت مرتب و شسته رفته دسته بندی و مشخص کنید و از گرافیکی متناسب با موضوع و مطالب و محتوای سایت استفاده کنید . تصاویر میتوانند بیانگر و مشروح موضوع و محتوای سایت باشند و در رساندن محتوا به مخاطب تاثیر زیادی داشته باشند پس از تصاویر درست استفاده کنید .

 

علاوه بر تصاویر ، در استفاده از فونت ها نیز دقت داشته باشید . استفاده از فونت را در وب سایت خود محدود کنید و سعی کنید مطالب صفحات مختلف سایت را با فونت یکسان ارائه دهید ، این کار هم ظاهر سایت را حرفه ای تر و منظم تر نمایش می دهد و هم خواندن متون را ساده تر میکند .در مورد اندازه فونت هم این نکته را رعایت کنید ، این کار بر روی نظم ظاهری سایت تاثیر زیادی خواهد داشت .

 

به طراحی وبسایت خود اهمیت زیادی بدهید زیر اولین مسئله ای که مخاطب بعد از ورود به سایت با آن مواجه میشود ظاهر و طرح سایت است ، سعی کنید از طرحی استفاده کنید که علاوه بر سادگی از زیبایی برخوردار باشد و بتواند مخاطب را جذب کند و او را کنجکاو کند تا به تمام صفحات سایت سرک بکشد و مدت بیشتری را در سایت بگذراند .

 

استفاده از تبلیغات

در وب سایت خود از تبلیغات بصورت بی رویه استفاده نکنید ، تبلیغات زیاد محتوای اصلی وبسایت شما را می پوشاند و حتی کاربر را گیج کرده و او را از موضوع اصلی که بخاطر آن به سایت شما سرک کشیده بود خارج میکند .

همان طوری که با عکس و تصاویر در سایت برخورد می کنید ، با موضوع تبلیغ در وبسایت برخورد کنید. سعی کنید بجای تبلیغات بی ربط از تبلیغاتی ترجیحا متناسب با موضوع و محتوای وب سایت خود استفاده کنید .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.