مشخصه ای که نباید در سایت به كار رود

مشخصه ای که نباید در سایت به كار رود

9 مشخصه ای که نباید در سایت به كار رود !

زماني كه از سایت حرف زده مي شود، بايستي كامل طراحي شده باشد و به دور از نواقص باشد . در اين مقاله سعي مي كنيم 9 مشخصه ای که یک سایت نباید انها را دارا باشد را برايتان شرح مي دهيم كه مي توان جلوي اين مشكلات را گرفت.

  1. عکس خود را در صفحه ی اصلی قرار ندهيد

اگر چه عکس شما یک خوشامد گویی به كاربران به حساب مي آيد، اما برخي اعتقاد دارند كه عکس باعث كمرنگ شدن كاربران در وب سایت مي شود و كم تر به سايت شما مراجعه مي نمايند. وب سایتي كه شما ايجاد نموده ايد باید كاملا درباره ی بازدیدکننگان باشد و نه اينكه در باره خودتان باشد. شما بايد سعي نماييد كه آن ها را به سمت سايت خود جذب نماييد.

  1. در پخش قطعات دیداری و شنیداری زياده روي ننماييد

این مورد مربوط به هر قطعه ی دیدنی و شنیدنی می شود. از طرفي وجود تصاویر متحرک گیج کننده در صفحه ی اصلی و از سمت دیگر مدل های مختلف عکس، سبب سر در گمی مشتریان طراحی وب سایت مي شود. لود كردن موسیقی های پر زرق و برق و پر سر و صدا زمان زيادي را صرف مي كند و باعث مي شود كاربران از سايت شما دوري نمايند.

3.وجود گزینه های گیج کننده ی فراوان

ساختار و طراحی سایت باید تا حدي که امکان دارد ساده باشد، تا كاربران شما گیج و مبهوت نشوند. از قرار دادن فهرست با انتخاب 20 گزینه پرهيز نماييد، چون كاربران نمي توانند همه ي اين گزينه ها را در ذهن خود نگه دارند و در حد 5 تا 6 گزينه استفاده نماييد و از اين تعداد پيش روي ننماييد چرا كه سبب مي شود ديگر به سراغ سايت شما نيايند.

  1. اطلاعاتی که احتمال دارد به حریم خصوصي افراد و مسایل امنیتی صدمه برساند

این مساُله مربوط به ماهیت وب سایت و طراحی سایت ، شغل و کنارآمدن شما با قضيه های وابسته است. و این نکته ی بسیار مهمی مي باشد که شما باید محتويات سایت خود را ارزيابي نماييد، تا محتوياتي که به مسایل شخصی و مسایل امنیتی صدمه مي زند و یا براي هکرها جالب است در آن وجود نداشته باشد. در مراحل آغازي ، باید از قرار دادن تصاوير، آدرس های ایمیل و جزییات خصوصي كارمندان در وبسایت پرهيز نماييد. از صفحه ی پیام مشكل 404 سرور در جایی که نیاز است استفاده نمایید .

دانستن برخی از موارد در طراحی سایت براي هكر ها خوب نيست. محتويات راجع به تولیدات، کارشناسان وب و طراحی سایت زماني ارائه شود که مشتریان را به خرید تشويق مي نمايد و قرار است که مورد بهره وري قرار بگيرد در غير اين صورت استفاده نشود.براي سايت خود يك كارشناس امنيتي يا کارشناس وب یا یک وکیل داشته باشيد كه اگر مطالبي در سايت مورد سوء استفاده قرار گرفت انها را ارزيابي نمايند.

  1. قرار دادن اطلاعاتی در وب سایت که به نفع رقبا مي باشد

كساني كه وظيفه برنامه ریزی اطلاعات یک طراحی سایت را به عهده دارند، فكرشان بايستي مانند هكرها و دزدان باشد. ممكن است که برنامه های اطلاعاتی طراحی سایت توسط اين افراد براي رقباي طراحی وبسایت جذاب باشد ، بعضي از قسمت هاي اطلاعاتی در نوع خود ضرري نبوده ولي زماني كه با يكديگر تركيب مي شوند، می توانند محتويات زيادي را در مورد فعالیت های شغلی، شرکای استراتژیک، مشتری ها و ساختار درونی سازمان شما نشان دهند. اگر يك كارشناس در اين قسمت حضور داشته باشد مي تواند موثر باشد.

  1. سخنان نامفهوم و کلمات فنی پیچیده به كار نبريد

منظور و مفهوم اكثر وب سایت ها آگاهي دادن به مشتریان از اطلاعات و كارهاي سایت و ارائه خدمات و تولیدات به مشتریان مي باشد. اگر در سايت از زبانی فنی یا اصطلاحاتی نامفهوم استفاده کنید در این صورت بيشتر افراد نمي توانند مفهوم شما را درك نمايند و اين كار براي سايت شما عمل بي فايده اي مي باشد. سعي كنيد اصطلاحات و سخنان ساده و قابل فهم را استفاده نماييد.

  1. مطالبی که شغل شما را بهتر از آنچه که هست نشان می دهند

شما يقيناً مي خواهيد محصولات خود را در سايتتان بفروشيد ولي سعی کنید که بازاریابی اینترنتی ـ فوت و فن فروش و تعاریف اظهار نظرهای مشتریان ـ را بیشتر در جهت آگاهی دادن و جذب مردم به کار ببرید و تا جایی که ممکن است از اغراق کردن دوری کنید .

اغراق زیادی در طراحی سایت باعث مي شود كه مخاطبين از وب سايت دوري نمايند. در سایت خود نبايد تبلیغات بسيار زیاد بگذارید .

  1. مکان های گفتگوی بدون نظرات

اگر سعي داريد یک مكان گفتگو درست كنيد ، از یک ناظر برای قبول موارد احتمالی بهره ببريد و از هرز نامه ها، درخواست های تضاد عرف، نقض حریم امنیتی خودداري كنيد.

  1. لینک های به درد نخور و مطالب قدیمی

اطلاعات نامرتبط و كهنه مخاطبين سایت را گيج مي سازد. لینک هایی نيز موجود است که كاربران را به صفحات غلط مي فرستد.سعي كنيد هميشه سایت خود را چك نموده و لینک هایي كه تغيير پيدا كرده اند را در سايت پيدا كرده و آن ها را ديگر استفاده ننماييد.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.