طراحی سایت پرتال,طراحی پرتال

طراحی سایت پرتال,طراحی پرتال

قبل از بحث بر روی وب طراحی سایت پرتال باید در مورد پرتال گفته شود که پرتال مانند یک دروازه ورود بانک اطلاعات عمل می کند، یعنی برخلاف طراحی وب سایت بازدیدکننده را به سایت یا پرتال های دیگر راهنمایی می کند. پس طراحی پرتال یک راهنما محسوب می شود.

در طراحی وبسایت پرتال بیشتر از مطالبی استفاده می شود که جنبه اطلاعات عمومی داشته باشد، مطالبی که از منابع و سایتهای دیگر جمع اوری می شود و دارای پراکندگی فراوانی هستند.از طراحی سایت پرتال به عنوان یک سیستم کاربرمحور یاد می شود، این مطلب به این معنی است که تمامی امکانات پرتال به صورتی پیش بینی و راه اندازی می شود که جوابگوی نیازهای کاربران در سایت باشد.طراحی وب سایت پرتال برای اهداف اقتصادی صورت می گیرد و معمولا پرتال ها درامدهای خود را از طریق تبلیغات کسب می نمایند، بنابراین به بهینه سازی سایت نیاز بیشتری است.

نحوه طراحی سایت پرتال

طراحی سایت و طراحی پرتال سایت بر روي دنیای مجازی و گسترده ی اينترنت خیلی بالاتر و فراتر از دو مرحله ی مشخص برنامه نويسي و طراحی می باشد و لازم است تا در تمامی مراحل بر روی طراحی سایت یک تسلط وجود داشته باشد  . هر چه میزان تسلط بر روی طراحی سایت بیش تر باشد به طبع سبب شده تا سهولت و سرعت انجام پروژه ها بالا رود و در نهایت ما یک طراحی سایت کامل و با كيفيت داشته باشیم .

تمام این ها به تيمی که برای طراحی سایت انتخاب می کنید وابسته بوده و در اين زمينه تیم طراحی سایت نقش مهمی را دارد .در طراحی سایت پرتال بیشتر سعی می شود سرویس های جدید و به روز را در کنار دیگر سرویس های اصلی و کلیشه ای در اختیار کابران و بازدیدکنندگان قرار دهند تا باعث جلب نظر بازدیدکننده شوند و از این طریق بر ترافیک سایت افزوده شود.

سفارش طراحی سایت پرتال مطابق با استانداردهای جهانی ساخته می شود و با آخرین فناوری روز ساخت سایت پرتال ساخته می شود.طراحی وب سایت پرتال باید در زمان کوتاهی صورت گیرد به عنوان مثال برای نصب و راه اندازی یک سایت زمانی باید کمتر از ساعت صورت گیرد و قابل رویت و شناسایی برای تمامی موتورهای جستجوگری مثل گوگل و یاهو با بیشترین کارایی و سرعت باشد.

طراحی پرتال

در طراحی وبسایت پرتال باید سایت از گرافیک قوی استفاده شود چرا که سایت به واسطه گرافیک زیبا می تواند بینند گان و بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود بکشاند.در طراحی سایت پرتال باید تیم پشتیبانی برای بروزرسانی نرم افزارهای مدیریتی موجود باشد تا سایت چنانچه با مشکلی مواجه شد در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع اشکال آن اقدام شود. همچنین در طراحی وبسایت پرتال باید امنیت بالا در آن لحاظ شود تا هکرها نتوانند به داخل سایت وارد شوند.

طراحی وب سایت پرتال باید به گونه ای انجام شود که امکان ویرایش مطالب در سایت وجود داشته باشد و شما هر زمان که بخواهید می توانید مطالبتان را تغییر داده و کم و زیاد کنید ، همچنین مدیر طراحی سایت قادر به ارسال مطالب جدید، گزارشات ارسال شده توسط کاربران طراحی  سایت یا خبرنامه های الکترونیکی را به اعضا داشته باشد.

در طراحی سایت پرتال باید این نکته مدنظر گرفته شود که نباید در ازای ارائه خدمات به بازدیدکننده ها مبلغی از آنها گرفته شود چرا که در این صورت سایت با رکود و ریزش بازدیدکنندگان مواجه خواهد شد. بنابراین کار طراحی سایت پرتال را انجام داده و ان را در اختیاربازدید کنندگان قرار دهید .

طراحی وبسایت پرتال باید به گونه ای باشد که در هر زمانی که لازم باشد مدیر سایت یا تیم پشتیبانی بتواند آن را بروزرسانی کند و این آپدیت کردن سایت و طراحی سایت پرتال برای سازمان یا شرکت مزایای زیادی دارد از جمله اینکه سازمان یا شرکت را قادر می سازد در مقام مقایسه با کارهایی که به صورت سنتی و با کاغذ انجام می گرفت و نیاز به زمان و مکان داشت با سرعت بسیار بیشتری در سایت انجام شود.

اساس طراحی سایت پرتال بر محور کاربر بنا می شود و به گونه ای مطالب دسته بندی و به مخاطب ارائه می شود که جوابگوی تمامی نیازهای کاربر باشد؛ اما در سایت مهم بودن کاربر مدنظر نیست بلکه محور اصلی موضوعات ارائه شده در آن می باشد و بیشتر در حول و حوش یک موضوع به کاربران ارائه مطالب می شود و اگر کاربران بخواهند درباره آن موضوع مطالب بیشتری بدانند باید به سایت های دیگر مراجعه کنند.

در طراحی سایت پرتال به جنبه های کسب درآمد توجه زیاد می شود پرتال ها بیشتر از لحاظ اقتصادی راه اندازی کنند تا کسب درآمدی برایشان باشد، در طراحی وب سایت این موضوع اهمیتی ندارد و بیشتر به منظور معرفی و تبلیغات طراحی و راه اندازی می شود.

طراحی وب سایت

 

پنج عامل راه انداز در طراحی پرتال:

اگر می خواهید طراحی سایت پرتال موفقی داشته باشید باید طراحی سایت تان حتما از 5 عنصر تبیعت کند و اگر این 5 عامل راه انداز و جلوبرنده وجود نداشته باشد طراحی پرتال به موفقیت لازم دست نخواهد یافت و به نحوی کارتان به هدر می رود .

اولین مورد بحث ، مجهز بودن طراحی سایت پرتال به جستجوی ساده و پیشرفته است تا وقتی کاربران دنبال موضوعی می گردند با وارد کردن کلمات کلیدی و مدنظرشان در بخش جستجو آن را به سرعت بیابند و از اطلاعات استفاده کنند. دومین مورد مدیریت محتوا است که در طراحی پرتال سایت از اهمیت بالایی برخوردار است یعنی مدیر سایت باید وارد و کاربلد باشد تا محتواهایی متناسب با نیاز کاربران در سایت بارگذاری کند تا موجب جذب بیشتر مخاطبان شود، سومین موضوع مهم چگونگی مدیریت کاربر است یعنی اینکه از چه راه هایی برای مدیریت کاربر استفاده می شود به عنوان مثال با برآورد کردن آمار بازدید یا اختصاص امکاناتی برای کاربران می توان به راحتی موجبات وفاداری آنها را جلب کرد. چهارمین مورد تعیین گروه کاری و پنجمین عنصر توسعه خلاقیت فردی می باشد.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.