طراحی وب سایت آموزشی

طراحی وب سایت آموزشی

طراحی وب سایت آموزشی و آموزشگاهی :

امروزه استفاده از روش های قدیمی آموزشی کمتر شده و بیشتر آموزشگاه های آموزشی در زمینه های مختلف به دنیای مجازی روی آورده اند. بنابراین طراحی سایت آموزشی در کنار آموزش های حضوری با معرف طراحی وب سایت آموزشی و طراحی سایت برای ارائه محتوا و خدمات آموزشی توانسته اند به کسانی که به صورت حضوری نمی توانند از خدمات آنان بهره ببرند، آموزش دهند.

در طراحی وب سایت آموزشی یا طراحی سایت آموزشگاه شما به راحتی می توانید آپشن های مورد نیازتان را اضافه نموده و در طراحی سایت از انها استفاده کنید . با کمک طراحی سایت آموزشی از روش های سنتی فاصله می گیرید  و به سمت امروزی شدن قدم های بزرگی را برمی دارید .

با پیشرفت فناوری و آموزش های الکترونیکی، آموزشگاه ها مصمم تر شده اند تا هر یک برای خود طراحی سایت و یک وب سایت داشته باشند که در آن به معرفی سابقه، فعالیتها، تالیفها، مزایای آموزشگاه بپردازند. داشتن و طراحی وب سایت نیز مختص آموزشگاه خاصی نیست، از آموزشگاه های کودکان گرفته تا دانش آموزان و دانشگاه و انواع آموزش های درسی و فوق برنامه و ورزشی و... وب سایت مخصوص به خود را دارند.

در عصر حاضر افراد برای یافتن آموزشگاه مناسب و تحقیق درباره آموزشگاه مورد نظر خود ابتدا سری به اینترنت و طراحی سایت ها می زنند تا ببیند کدام آموزشگاه با بهترین کیفیت آموزشی، آموزش موردنظر وی را ارائه می دهد.

در هنگام جستجو مطمئنا بیشتر به طراحی سایتی سر می زنند که در صفحات اول گوگل قابل رویت باشد و این موضوع برمی گردد به بهینه سازی سایت که طراحان سایت بر روی آن اعمال کرده اند. همین موضوع بر تصمیم گیری بر روی انتخاب آموزشگاه و طراحی سایت مربوط به آن تاثیر خواهد گذاشت.

نکته دیگری که در طراحی وب سایت باید در نظر گرفته شود این است که طراحی وب سایت آموزشی باید به گونه ای باشد که نفرات قبلی که از آموزشگاه فارغ التحصیل شده اند و دوره های آموزشی را با موفقیت گذارنیده اند، بتوانند با آموزشگاه در تعامل باشند و از دیگر امکانات طراحی سایت استفاده لازم را ببرند.

در طراحی وب سایت آموزشی باید تمام موارد آموزش های حضوری در نظر گرفته شود به مثابه مدرسه ای که تمام نکات ریز و درشت، در آن بدون هیچ نقصی رعایت می شود. به عنوان مثال اخبار آموزشگاه، دوره های آموزشی درحال برگزاری و دوره هایی که در آینده نزدیک برگزار خواهد شد، در طراحی سایت موجود باشد، تمام موارد مربوط به ثبت نام اعم از شرایط، نحوه ثبت نام، برنامه زمانبندی، معرفی کتاب ها و جزوات آموزشی، صدور کارت آزمون، کارنامه و اعلام نتایج و... برای فراگیران قابل رویت باشد.

وب سایت آموزشی

نکاتی درباره طراحی وب سایت آموزشی:

در کنار طراحی سایت آموزشی باید آموزش آنلاین نیز لحاظ شود، برگزاری دوره های آموزشی غیرحضوری در سایت های اینترنتی امری شایع است، با اقبالی که از طرف متقاضیان برای آموزشهای غیرحضوری صورت گرفته به نظر می رسد به زودی تبدیل به یکی از کسب و کارها و یکی از بهترین روشهای آموزشی خواهد شد. بالاترین و برترین مزیت آموزش آنلاین این است که در این روش کسی به دلیل ساکن نبودن در منطقه خاص جغرافیایی از آموزش عقب نمی ماند و هم پای دیگرانیکه در قلب امکانات آموزشی هستند، پیش می رود.

بنابراین با این مباحث مشخص است که آموزش های مجازی می تواند در قالب یک طراحی وب سایت آموزشی طراحی و اجرا شود و هم به طراحی سایت آموزشگاه های موجود الحاق شود.در طراحی سایت آموزشی باید این نکته نیز در نظر گرفته شود که برخلاف سایتهای تفریحی که خواندن مطالب عموما با ترغیب همراه است، اگر محتوای مورد نظر با جذابیت همراه نباشد موجب دلزدگی کابر خواهد شد. بنابراین طراحی وب سایت آموزشی باید به گونه ای طراحی باید شود که کاربر بتواند به سهولت به محتوای مورد نظر دست یابد.

یکی از عامل های بسیار تاثیر گذار و مهم در جذب نمودن بازدید کننده ، رعایت کردن سئو سایت و بهینه سازی آن است که البته سئوی سایت چیزی فراتر ازعوامل داخلی وب سایت بوده و مهم تر به نظر میرسد .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.