طراحی سایت موبایل

طراحی سایت موبایل

افراد زیادی از دوست داران طراحی سایت و اینترنت به این علاقمند هستند که با دستگاه‌ های دیجیتالی مثل موبایل شخصی یا تبلت به مرور اینترنت بپردازند و این افراد معمولا تمایلی به نشستن طولانی مدت پشت کامپیوتر شخصی خود را ندارند . آنها بوسیله ی موبایل هایشان در اینترنت وقت می گذرانند که این امر به سادگی و راحتی با در دسترس بودن موبایل‌های مختلفی که امروزه امکان مرور وب را دارند، برای کاربران آماده و مهیا شده است.

موبایل وسیله ای است که در دسترس همه است ، کاربران اینترنت برای دیدن طراحی سایت ها به استفاده از موبایل بیشتر علاقه دارند تا سیستم های شخصی ، آنها معمولا کمتر وقت خود را صرف استفاده از کامپیوتر شخصی میکنند . بنابراین اگر نسخه وب سایت مخصوص موبایل نباشد در آن صورت مخاطبان و بینندگان زیادی از سایت خود را به سادگی و اسانی از دست خواهیم داد.

طراحی سایت موبایل: 

با پیشرفت انواع اسمارت فون ها بیشتر افراد برای انجام کارهای روزانه از موبایل استفاده می کنند و کمتر کسی وقت خود را برای جستجوی مطلبی در طراحی سایت از طریق رایانه شخصی تلف می کند. بنابراین موبایلها نقش مهمی را در دستیابی افراد به اطلاعات وب سایت های مختلف و طراحی سایت ایفا می کنند.

بیشتر افراد اگر نتوانند نسخه موبایل طراحی سایتی را در تلفن همراه خود باز کنند مطمئنا دیگر سراغ این طراحی سایت ها نخواهند رفت و سعی می کنند از طراحی وب سایت هایی استفاده کنند که نسخه موبایلی آن طراحی شده باشد.

طراحی سایت نسخه موبایل کاملا متفاوت با طراحی سایت های موجود است و بر اساس خواست مشتری مختص سایت مربوطه طراحی می شود.

طراحی سایت نسخه موبایل,طراحی وب سایت برای موبایل :

طراحی وبسایت نسخه موبایل واقعا نیازمند دانشی است متفاوت نسبت به طراحی سایت که بصورت معمولی انجام میشود و بنابر سفارش مشتریان برای هر وب سایت و با توجه به نیاز هایشان قابل انجام خواهد بود. به جرات می توان گفت موبایل و تلفن همراه به یکی از مهم ترین بخش های اساسی بازاریابی اینترنتی مبدل شده است . کاربران بیشتر از قبل تمایل دارند به اینترنت دسترسی داشته باشند آن هم از طریق موبایل شخصی خود بنابراین موضوع و مسئله ی طراحی وب سایت برای موبایل مورد توجه قرار گرفته است.

از ویژگی طراحی سایت نسخه موبایلی می توان به طراحی و اجرایی کردن وبسایت هایی اشاره کرد که مبتنی بر تکنولوژی تلفن های همراه است ؛ یعنی به گونه ی طراحی وب سایت نسخه موبایلی ساخته می شود که تفاوتی با سایت اصلی نداشته باشد. طراحی سایت نسخه موبایلی باید با انواع تلفن های همراه، تبلت ها و... سازگاری داشته باشد در غیر این صورت اگر برای یک مدل تلفن همراه طراحی شود کاربران دیگری که از مدلهای مختلف موبایل استفاده می کنند، نمی توانند از سایت دیدن کنند. تلفن های هوشمند به دلیل ساختاری که دارند قادر به بالاآوردن و لود کردن سایتهایی با حجم بالا نیستند. این نکته در طراحی سایت نسخه موبایلی باید در نظر گرفته شد که علاوه بر گرافیک ساده بر سبک بودن برنامه نویسی آن نیز دقت شود. در طراحی سایت نسخه موبایلی همچنین باید صفحات به اندازه صفحه گوشی برنامه نویسی شود در غیر این صورت نافرم و بدشکل دیده می شود.

دلایل طراحی سایت نسخه موبایل

از دلایلی که برای طراحی سایت نسخه موبایلی می توان نام برد اینکه اگر شما یک وب سایت و طراحی سایت نسخه موبایلی داشته باشید کاربران و بازدیدکنندگان به راحتی با شما در تماس خواهند بود و همین عاملی می شود که مشتریان خود را از دست ندهید.

حس باز شدن طراحی سایت بر روی تلفن همراه و سازگاری آن با انواع سیستم عامل ها از جمله اندروید، ای او اس و... تجربه بهتری را برای مشتریان به وجود خواهد آورد.

طراحی سایت موبایل هنوز هم آنطور که باید در کشور ما به خوبی جا نیفتاده است و جای کار دارد که البته این امر بخاطر بستر ضعیف و نامناسب تلفن همراه در ایران استو باید بیشتر به این موضوع توجه شود و طراحی سایت هایی برای موبایل و یا قالب های وبسایتی مخصوص به موبایل را به طور کامل و جامع اجرا نموده و آن را راه اندازی کنیم .

در طراحی سایت موبایل و طراحی وب سایت برای موبایل سعی کنید تا از طرح های بسیار پیچیده استفاده نکنید و طوری طراحی شود که حتما با امکاناتی که گوشی های تلفن همراه دارند ، سازگار و همسو باشد. شاید مناسب ترین راه و روش استفاده کردن از ساختاری است که با هر صفحه نمایش تنظیم شود.

با طراحی سایت نسخه موبایلی یک قدم از رقبایتان جلوتر هستند، چرا که گوگل توانایی ذخیره شاخص های کوچکتر محتوا را نیز دارد و بدین ترتیب می توانید رتبه بالاتری با استفاده از تلفن همراه کسب کنید.

از دلایل دیگری که طراحی سایت نسخه موبایلی را به نفع سفارش دهنده می دانند اینکه امروزه بخش اعظمی از مردم دارای تلفن های هوشمند هستند بنابراین پیشرفت های روزافزون در دنیای فناوری ایجاب می کند که حتما سایت نسخه موبایلی طراحی شود تا دست یابی افراد و کاربران به سایت را آسان تر سازد.

گذشته از تمام بحثها باید این مطلب را نیز گفت که داشتن سایت نسخه موبایلی می تواند یکی از عوامل فروش بیشتر محصولات و جذب مشتریان محسوب شود چرا که در پیداکردن و تماس برقرار کردن با استفاده از تلفن همراه مشتری با سختی مواجه نمی شود.

فراموش نکنید طراحی سایت موبایل و طراحی وب سایت نسخه موبایلی حرفه ای کاربرپسند که تصویرنوآورانه و خلاقانه ای از محصولات یا خدمات شرکت را به مشتری بدهد در رونق کسب و کار شما بسیار موثر است.

اگر به اطراف توجهی داشته باشیم متوجه می شویم که امروزه موبایل در دسترس همه می باشد و در حقیقت وسیله ای است برای تمام کاربران تا با کمک آن به جستجو در اینترنت بپردازند و ان ها دیگر کمتر به سراغ کامپیوتر ها رفته و ترجیح میدهند برای دیدن طراحی سایت های مختلف از گوشی شخصی خود استفاده نمایند و کمتر وقت خود را با کامپیوتر شخصی در اینترنت می گذرانند .تمام این شواهد حاکی از آن است که طراحی سایت موبایل این روز ها بسیار مهم گشته و نمیتوان به راحتی از کنار آن گذشت .

ویژگی‌ طراحی سایت نسخه موبایل :

  • طراحی گرافیکی به صورت ساده و سبک که ویژه موبایل است
  • طراحی کردن و پیاده سازی وب سایت‌هایی که مبتنی بر تکنولوژی موبایل هستند
  • تنظیم کردن استایل صفحه نسبت به سایز صفحه ی گوشی تلفن همراه
  • با داشتن و طراحی سایت نسخه موبایل ، مخاطبین و بازدیدکنندگان مرتبا و بدون وقفه زیادی با شما در تماس خواهند بود
  • رعایت سازگاری سایت با انواع مختلفی از گوشی ها، سیستم عامل های مختلف و تبلت ها
  • تشخیص پلات فرم و نمایش دادن صفحه ی مرتبط به آن
  • کسب یک رتبه ی بالا در تلفن همراه ساده تر بوده چون گوگل شاخصی بسیار کمتر و کوچکتر از محتوایی که موجود است را ذخیره می کند .

طراحی وب سایت برای موبایل مي تواند میزان فروش شركت را زیاد کند و جذب مشتريان جديد داشته باشد .

به این ترتیب كاربران افزايش یافته و ارتباط با مشتریان برای شما راحت تر میشود .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.