طراحی سایت استاتیک

طراحی سایت استاتیک

طراحی وب سایت ایستا:

طراحی سایت استاتیک جزو اولین طراحی سایت ها بوده ، عملکرد طراحی وب سایت استاتیک به این صورت است که محتویات طراحی سایت توامان باهم جمع آوری و راه اندازی می شودو در اختیار مشتری طراحی سایت قرار می گیرد.

ویژگی های سایت های ایستا :

  • در طراحی سایت استاتیک هر گونه تغییری در آن باید به دست طراح باشد، چنانچه ویرایشی در طراحی وب سایت های استاتیک اعمال شود باید به صورتی باشد که تغییری در ساختار اصلی طراحی سایت به وجود نیاید.
  • طراحی وبسایت استاتیک مناسب شرکتهایی است که دوست دارند در فضای مجازی حضور داشته باشد و تغییرات زیادی لازم ندارند وصرفا می خواهند یک طراحی سایت داشته باشند تا با کمک طراحی سایت شناخته شوند .
  • طراحی سایت استاتیک اغلب برای شرکتهایی مناسب است که به خدمات اطلاع رسانی می پردازند، و اغلب این اطلاع رسانی تعاملی نبوده و فقط از طرف سایت به مخاطبان می باشد؛ معمولا بیشتر استفاده ای که از طراحی وبسایتهای استاتیک می کنند جنبه تبلیغاتی دارند.
  • طراحی سایت استاتیک کاربرمحور است و برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی ندارد.
  • طراحی وبسایتهای استاتیک بسیار به صرفه تر از دیگر سایتها است و هزینه ای که برای طراحی اولیه سفارش دهنده باید پرداخت کند بسیار اندک است.

 

طراحی وبسایت

در طراحی سایت استاتیک ( طراحی سایت ایستا ) از کنترل پنل استفاده نمی کنند در واقع چیزی به نام مدیریت سایت وجود ندارد و برای اعمال هر گونه ویرایش باید خود طراحان تغییرات آن را انجام دهند.در طراحی وب سایت ایستا ( طراحی سایت استاتیک ) با وجود اینکه هزینه اولیه آن کم است ولی به هیچ عنوان مقرون به صرفه نیست چرا که برای هر تغییر و ویرایشی باید ساختار اصلی سایت را تغییر داد.

در طراحی سایت استاتیک نیاز به فضای کمی است. از نقاط مثبت طراحی سایت های استاتیک برخورداری از گرافیک و ظاهری کاربرپسند و زیبا است.در طراحی وبسایت استاتیک سعی می شود حداقل امنیت در طراحی اعمال شود و این مورد یکی از مزایای طراحی این گونه سایتها محسوب می شود.

طراحی سایت استاتیک ( طراحی سایت ایستا ) نیاز به محتوای زیادی ندارد و هزینه طراحی آن کم است.البته در مقابل مزایای طراحی وبسایتهای استاتیک ( طراحی سایت ایستا ) معایبی نیز وجود دارد از جمله، برای هر به روزرسانی سفارش دهنده باید هزینه بپردازد، امکانات مدیریتی در آن وجود ندارد و حتما برای به روزکردن سایت نیاز به سایت های دیگر است که اطلاعات را بتوان از آن ها آپدیت کرد.یکی دیگر از معایب طراحی سایت های ایستا این است که برای اعمال هرگونه تغییراتی در داخل سایت باید ساعتها وقت گذاشته شود.

این نوع از سایتها از لحاظ ظاهری هیچ تفاوتی با دیگر وبسایت ها ندارند، در واقع از نظر شکل ظاهری دارای مطالب، تصاویر، انیمیشن و... می باشند. تنها تفاوت سایت استاتیک با داینامیک ناممکن بودن ارتباط آنها با کاربر و بانک اطلاعاتی است.

محتوا در طراحی وبسایتهای استاتیک ثابت است و مدیریتی در آن اعمال نمی شود، این نوع سایتها به لحاظ طراحی خاصی که دارند که مدیریت محتوا در آن اعمال نمی شود. اغلب محتوا در وب سایت های استاتیک ( طراحی سایت ایستا ) به صورت دستی بارگذاری می شود و البته نمی توان اطلاعات موجود در سایت را در هیچگونه فایل اطلاعاتی ذخیره یا بازیابی کرد.

طراحی سایت های استاتیک بیشتر مناسب سازمانها، تولیدی هاريال شرکتهایی هست که تولیدات یا محصولات و خدمات دائمی ندارند، یا محصولات و محتوای مربوط نیاز به بروزرسانی دائمی ندارند، راه اندازی می شود.طراحی وب سایتهای استاتیک صرفا نقش یک کاتالوگ را بازی می کند که بیشتر در آن معرفی خود شرکتها یا موسساتی که در آن به ارائه محصول یا خدمت می پردازند. به کمک وبسایتهای استاتیک این شرکتها قادر به ارتقا سطح کاری خود هستند.

طراحی سایت های استاتیک با کدهای HTMLیا XHTML صورت می گیرد، البته این دو زبان از یک خانواده می باشند با این تفاوت که XHTML در طراحی سایت هوشمندانه تر از HTML عمل می کند. و تاثیر بیشتری به لحاظ دیده شدن سایت بر روی مرورگرهای جدید دارد.

طراحی سایت حرفه ای

کاربرد طراحی سایت استاتیک :

طراحی سایت استاتیک مناسب سایتهایی هستند که نیاز به آپدیت کردن زیاد اطلاعات نخواهد و بیشتر حاوی اطلاعات ثابتی است. به عنوان مثال مناسب طراحی سایتهای شخصی یا شرکتی که حاوی اطلاعات ثابتی مثل زندگینامه، معرفی شرکت، یا خدمات و... هستند.

در طراحی وبسایت استاتیک با استفاده از نرم افزار مدیریت محتوا(CMS) به راحتی می توان اطلاعات موجود بر روی سایت را در هر زمان ومکان تغییر داد؛ البته همان طور که گفته شد تغییرات و ویرایشها باید توسط طراحان و برنامه نویسان وب و با پرداخت هزینه مجدد صورت پذیرد.طراحی سایت استاتیک به دلیل اینکه از سیستم مدیریت محتوا انجام می شود باعث زیاد شدن زمان پاسخگویی به نیاز مخاطبان و مشتریان می شود و در نتیجه باعث عقب ماندن شرکت از رقبا می شود. بنابراین در طراحی وب سایت استاتیک باید از اول دقت شود به چه منظور و کاربری استفاده خواهد شد.

پایه اصلی طراحی وبسایتهای استاتیک ساختار گرافیکی آن است که نسبت به دیگر سایتها بسیار بالاتر و زیباتر عمل می کند چرا که محدودیتی برای طراحی فضای گرافیکی یا محتوا را ندارد و ساختار آن از ریشه به یک شکل تشکیل شده است.

طراحی سایت های استاتیک با سی اس سی(CSS) به لحاظ گرافیکی غنی سازی می شوند، سی اس سی یک فناوری بسیار کاملی است که متشکل از بخشهای بزرگی است که بیشتر استفاده آن در کنترل رنگ بر روی سایت می باشد، همچنین می تواند می تواند تمپلت سایت را به شکل زیبایی دربیاورد و البته بالاترین و برترین کارایی آن این است که ابعاد خوب و دقیقی به سایت می دهد و همین موضوع باعث می شود سایت سبک باشد و صفحات آن به راحتی و سهولت باز شود و کاربران قادر به دیدن صفحات مورد نظرشان باشند.

در طراحی وبسایتهای استاتیک از فلش و عکس بیشتری البته بسته به نوع تقاضا استفاده می شود و محدودیتی در استفاده از این موارد نیست و همین امر باعث زیباتر دیده شدن سایت می شود.انچه باعث اولویت طراحی وب سایت استاتیک به داینامیک می شود هزینه پایین راه اندازی آن است و دیگری این امکان که تغییر تم کلیت صفحات داخلی سایت به سهولت امکان پذیر است.

 طراحی سایت استاتیک

در طراحی سایتهای استاتیک تک تک صفحات به صورت جداگانه طراحی می شوند بنابراین این قابلیت را به طراحان می دهند که از هر طرح دلخواه با مناسب صفحه طراحی وپیاده سازی کنند.برای طراحی وبسایتهای استاتیک لزوما نیاز به برنامه نویس حرفه ای نیست و صرفا یک فردی که آشنایی اولیه با HTML داشته باشد نیز می تواند وب سایت استاتیک را طراحی کند. طراحی سایت استاتیک با وجود اینکه هزینه اولیه آن کم است ولی هزینه نگهداری آن بیشتر است. بنابراین باید در تصمیم گیری برای طراحی سایت این مورد در نظر گرفته شود.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.