طراحي سايت ایستا یا استاتيك

طراحي سايت ایستا یا  استاتيك

شاید بتوان گفت که ساده ترین راه طراحي سايت Web Design همان طراحي وب سايت استاتيك يا طراحي سايت ایستا است که توسط طراحان وب سايت پیاده سازی می شود و به کاربران ارائه می گردد . در ابتدای امر باید محتويات و کلیات وب سایت همراه با عکس های لازم و متن ها را در اختيار برنامه نويس و کسی که کار طراحي سايت ایستا را انجام می دهد قرار داد ، او در زمان مراحل طراحي قطعا از اين اطلاعات استفاده خواهد کرد و ان ها را در وب سايت به کار می گیرد .

در طراحی سايت ايستا به راحتی نمی توان اسکلت سایت را به هم ریخت و تغییر داد . برای تغییر دادن اطلاعات باید ساختارهاي صفحات طراحي شده را در نظر گرفت و داده ها را به کمک طراحان سايت ويرايش نمود .

سایت های ایستا

هر نوع تغييری که در طراحی سايت ایجاد می گردد حتما با درخواست مشتري همراه می باشد و در حین این عمل نباید ساختار صفحه های وب سایت و طراحی سایت مشكل دار شود و خطا دهد .ایجاد مشكل باعث می گردد تا دوباره تغيير ساختار وبسايت انجام گردد .

از جهت هزينه مي توان گفت که براي طراحي سايت ایستا این مقدار از هزینه خيلي کم بوده و از این نظر برای کاربر و مشتری مناسب و به صرفه است ، این مقایسه با طراحی وبسایت پویا انجام شده است اما توجه نمایید که اگر مشتری بعدا بخواهد سایت را تغییر دهد و یا ان را گسترده تر کند باید دوباره هزینه اي جدا را بپردازد و خودش نمی تواند این کار را انجام دهد .اما در طراحی سایت داینامیک و پویا قضیه کاملا متفاوت است و احتیاجی به طراح سایت برای تغییر دادن وب سایت نمی باشد .

در طراحي وبسايت پويا قضیه فرق داشته و این نوع از طراحی سایت داراي مديريت محتوا و كنترل پنل می باشد که از طریق ان می توان بعدا نیز در طراحی تغییرات ایجاد نمود .طراحی سايت استاتيك (طراحي سايت ایستا) بيشترين تمركز و مهم ترین قسمت را در طراحي گرافيك سايت گذاشته و در حقیقت همانند كاتالوگ الكترونيكي عمل می نماید . طراحی سايت استاتيك براي آن دسته از مشتريان خوب و مساعد است که دیگر نمي خواهند محتويات خود را عوض کنند و اطلاعات وب سايت آن ها ثابت می ماند و بدون ويرايش و یا این که تغييرات خيلي كم است.ان ها تنها به یک وب سايت و طراحی سایت احتیاج دارند كه زمينه فعاليت هایشان را نشان دهد و بیش تر جنبه ی تبليغی داشته و همانند طراحی وب سایت پویا نیست .

وبسایت

 

امکانات طراحي سايت ایستا:

طراحي سايت ايستا در واقع شامل یک سری از امكانات است :

طراحی سایت برای شخص صفحه هایی را فراهم می کند که فاقد ويرايش هستند .طراحي سايت ايستا به گرافيك سايت اهمیت زیادی داده و این بخش شبرای آن بسیار با اهمیت است .از انيميشن هاي Flash استفاده کرده است .می توان بخش گالری تصاویر و ویدیو را در طراحی سايت ايستا قرار داد .می توان بخش آمار بازديد را در طراحی سایت قرار داد تا کاربر از آن استفاده نماید .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.