قالب گرافیک سایت

قالب گرافیک سایت

طراحی قالب گرافیک برای سایت ها :

طراحان برای طراحی سایت ابتدا باید قالب گرافیکی مناسب با وبسایت را تهیه کنند، قالب گرافیک سایت اولین نکته ای است که باعث پیوند و تعامل طراحان قالب، سایت و گرافیست ها می شود تا کار با قوت ادامه یابد.

قالب گرافیک سایت، به طرح گرافیکی وبسایت که ساختار گرافیکی همه صفحات را تشکیل می دهد، گفته می شود، از بارزترین ویژگی قالب گرافیک سایت این است که باید در همه صفحات سایت، رنگ، شکل و افکت گرافیکی که از آن استفاده می شود، یکسان باشد.

قالب اختصاصی محتوای طراحی سایت مواردی مثل تصاویر، متن، فرم و ... را در خود جای میدهد و هرچقدر که با استانداردها و اصول گرافیکی و برنامه نویسی مطابقت داشته باشد کاربر بیشتر مجذوب صفحات و محتوای سایت خواهد شد.

گرافیک سایت

طراحی قالب سایت,قالب گرافیک سایت :

برای طراحی قالب گرافیک وب سایت رعایت این نکات الزامی است، ابتدا طراح باید جستجویی کند میان طراحی سایت های که خدمات و محصولات یکسانی عرضه می دهند و در حقیقت کاری مشابه دارند و به بررسی سبک هایی که در نحوه اجرای منوها، نقشه سایت، لینک های اصلی، تعداد منوها، چگونگی و مطابقت هماهنگی رنگ ها بپردازد و از طراحی سایت آنها ایده های جدید بگیرند و از این ایده ها استفاده کنند . دسته آخر بعد از انتخاب قالب گرافیکی مناسب وب نهایی باید توضیحات و اطلاعات متنی و تصویری را به واحد طراحی و برنامه نویسی ارسال کند.

باید توجه کرد که طراحی سایت و طراحی قالب گرافیک وبسایت باید به صورتی باشد که بعد از اتمام کار انگیزه بازدید را در بیننده ایجاد نماید. چرا که اگر قالب گرافیکی وب سایت زیبا و مناسب طراحی شده باشد در جذب مشتری موثر عمل می کند و باعث می شود دقایق بیشتری را در وبسایت سپری کند و بقیه صفحات را ورق بزند و دیدن کند.

نکاتی در مورد قالب های گرافیکی وب سایت:

  • برای طراحی قالب گرافیک سایت باید گرافیست ها با ابزارهای آشنایی داشته باشد که به کمک اینها بتواند قالب خوبی را برای طراحی سایت بزند البته برخی قالبها به صورت آماده می باشد که این قالب های آماده به دلیل اینکه همگی از یک طرح کلی استفاده می کنند زیبایی بصری زیادی ندارند.
  • برای طراحی قالب گرافیک وب سایت، باید طراح توان استفاده از ابزارهای خاص گرافیکی را کاملا کسب کند و قادر باشد از هر کدام از اینها به نحو احسن استفاده کند.
  • طراح در انتخاب قالب گرافیک سایت باید با نحوه چیدمان المنتهای مختلف و روش انتخاب صحیح محل قرارگیری آنها آشنایی کامل داشته باشد تا چیدمان زیبایی به سایت بدهد.
  • در طراحی قالب گرافیک وب سایت باید حدالامکان از نحوه ایجاد جلوه های گرافیکی در طراحی وبسایت مواردی را بلد باشد تا بتوان طراح به نحو احسن از آن استفاده کند.
  • در طراحی قالب گرافیک سایت طراحی انواع دکمه (Button) باید به درستی انجام شود.
  • در طراحی قالب گرافیک وبسایت، طراحی گرافیکی انواع اسایدر و اسلایدشوها، سایدبار و فرم ها به درستی صورت پذیرد تا سایت با مشکلی مواجه نشود.

کاربرد تصویر در طراحی وبسایت، رنگها در طراحی گرافیک وب، انواع جلوه های ویژه و افکت های روز دنیای گرافیک برای طراحی قالب گرافیک وب سایت بسیار لازم و ضروری است و ناآشنایی طراح با هر یک از این موارد باعث می شود وبسایت از گرافیک خوبی برخوردار نباشد و مورد رضایت مشتری نباشد.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.