استفاده Css در طراحی سایت چیست ؟

استفاده Css در طراحی سایت چیست ؟

CSS در کلمه مخفف عبارت Cascaded Style Sheet است و اگر آن را کلمه ای بخواهیم معنا کنیم یعنی : شیوه نامه آبشاری.

Css چیست ؟

Css در واقع نوعی زبان برنامه نویسی است که معمولا با زبان Html کاربرد دارد و از این دو با هم استفاده می کنند .از این زبان بیشترین استفاده برای طراحی صفحات است مثلا اگر تمایل داشته باشیم که فونت نوشته ای را تغییر دهیم و یا تصویر زمینه ای از وب سایت را عوض کنیم میتوان از این زبان برنامه نویسی استفاده کرد .

همه این را می دانیم که در دنیای امروز افراد با توجه به شغل هایشان و در هر شرایطی که باشند به طراحی وب سایت روی آورده اند پس باید این کار یعنی طراحی سایت را بصورت درست و بهینه و طبق اصول Html و Css انجام داد تا در نتیجه ی کار یک طراحی وب سایت کارا و اصولی داشته باشیم .

برای مثال فرض کنید برای یکی از مشتری های شخصی خود وب سایتی را زده اید مثلا با 40 صفحه وب ، درست در اواخر کار طراحی و راه اندازی وب سایت، مشتری تغییر نظر داده و از شما درخواستی دارد مبتنی بر اینکه اندازه قلم به کار رفته برای مطالب سایت او خیلی خیلی کوچک است و خواهان تغییر اندازه فونت مورد نظرش است.

اگر قرار باشد با روش عادی این حرکت را انجام دهید باید تمام تگ های font را عوض کنید که زمان زیادی را از شما میگیرد .

اما اگر از ابتدا با CSS آشنائی داشته باشید برای اصلاح نمودن اندازه ی قلم در تمام صفحه های مورد نظر فقط کافی است یک خط را آن هم فقط در یک فایل اصلاح نموده و بعد فقط همان یک فایل را upload کنید به این ترتیب مسئله حل میشود . این مثال یکی از واضح ترین و مهمترین دلایل است که بر کاربرد CSS در طراحی صفحات وب تاکید دارد و آن را مهم جلوه میدهد و مارا به استفاده و یادگیری آن تشویق میکند .

CSS چیست؟

اچ تی ام ال زبانی بود که بسیاری از موارد به صورت پیشرفته را در طراحی نداشت . بعلاوه این زبان قابلیت تغییر، کاربر پسندی و بسیاری دیگر از مباحث لازمه را کم داشت در اینجا بود که برای تکمیل آن از css استفاده شد و صحبت آن به میان آمد .

CSS یا Cascade Style Sheets زبان برنامه نویسی است که شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه کردن بر مشکلات بوجود امدن در زمان استفاده از HTML بوجود آمده از آن استفاده می کنند و آن را پیشنهاد داده اند .

در حقیقت این زبان برنامه نویسی، مکمل زبان HTML است و در حقیقت سعی در پر کردن نقاط ضعف و خلاء های موجود در آن را دارد و ما با استفاده همزمان از این دو زبان میتوانیم پروژه خود را سروسامان دهیم .

CSS زبانی است که اگر از آن استفاده کنیم میتوانیم تا استیل طراحی صفحات وب سایت را برای یکبار تعریف کنیم و در نهایت به تمام صفحات مورد نیاز آنها را اعمال کنیم و استفاده کنیم .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.