طراحی موفق سایت

طراحی موفق سایت

چه مسئله ای باعث می شود تا طراحی موفق سایت، خوب به نظر بیاید ؟ چند درصد از افراد هستند که اصول ساخت و طراحی وب سایت را رعایت می کنند و برای این کار واقعا وقت می گذارند ؟ به نظر شما چگونه یک طراحی موفق سایت می شود و به موفقیت بالایی دست می یابد ؟ نقش مدیر وب سایت چگونه است ؟

تمامی این سوالات ممکن است به ذهن هر کسی که برای اولین بار می خواهد یک سایت طراحی کند برسد و عمیقا به ان ها فکر کند و بعد با برنامه ریزی مشخص به طراحی وبسایت بپردازد . در طراحی وب سایت همواره باید یک سری از نکات را در نظر داشت و در واقع بایدها و نبایدها را رعایت کرد تا در اخر یک طراحی موفق سایت و کاربر پسند داشته باشیم .

ویژگی طراحی موفق سایت

طراحی وب سایت های موفق موردی بیش تر از شکل و ظاهر وب سایت است و علاوه بر ظاهر سایت باید به بخش های دیگر از جمله محتوا و سئو سایت و غیره نیز توجه داشت و این که این سایت تا چه میزان می تواند برای بیننده و کاربر کاربرد و کارایی داشته باشد و ایا کاربران را جذب وب سایت می کند یا خیر .

زمانی که وب سایتی برای مخاطب کارامد نباشد ، پس از مدتی دیگر کاربر به ان سر نمی زند و فراموش می شود و دیگر ظاهر و زیبایی ان نیز به چشم نیامده و در عمل وب سایت به یک مکان متروکه تبدیل می شود که از نظر کارایی صفر است .اصول و ویژگی های خاصی که می توان به کمک ان ها طراحی سایت را بهتر انجام داد :

یکی از نکات این است که طراحی موفق سایت باید با سرعت بالایی لود شود و کاربر را منتظر نگذارد . در طراحی سایت باید فایل های تصویری را در سایت قرار داد که حجم کمی دارند و به این ترتیب سرعت لود شدن صفحه را کنترل کرد و از هر گونه تاخیر به دلیل جلوگیری نمود تا حتی کاربرانی که سرعت اینترنت کم دارند هم بتوانند صفحه های وب سایت را ببینند و این مورد برای ان ها مشکلی نباشد . یکی دیگر از نکات مهم نوع و سایز فونت به کار رفته در نوشته ها و نوع رنگ امیزی صفحات وب سایت می باشد . در ساخت و طراحی سایت به رنگ امیزی های صفحه دقت نمایید زیرا تاثیر مهمی بر روی زیبایی سایت ما خواهند داشت .

سعی نمایید تا رنگ هایی را انتخاب کرده که با زمینه ی کاری و فعالیت تان وابسته می باشد و وب سایت را شیک می کند . قبل از طراحی و استفاده کردن از رنگ مشاوره بگیرید و نظر چند متخصص را در این زمینه جویا شوید و سپس به گرافیک و طراحی رنگ ها توجه کنید .به هر حال باید تلاش کنید تا یک طراحی موفق سایت و کار امد را داشته باشید. شرکت هایی که کار طراحی سایت را انجام می دهند زیاد شده اند و این باعث شده تا یک رقابت تنگاتنگ ما بین شرکت های طراحی سایت به وجود اید و هدف تمام سایت دار ها این است که مخاطبین و کاربران را به سمت خود بکشانند ، در این میان شما نیز باید تلاش کنید تا یک طراحی موفق سایت داشته باشد و هدف اصلی تان جذب کاربر باشد.

افزایش بازدید کنندگان از طراحی موفق سایت یعنی به دست اوردن سود بیش تر برای شما و این درست همان چیزی است که شما به دنبالش می باشید .هر وب سایتی که ساخته می شود باید متناسب با کاری که دارد طراحی شود و از نظر کاربران نیز مناسب و مفید و قابل کاربرد باشد .

طراحی وب سایت

از مسائل مهمی که باید در طراحی موفق سایت ان را در نظر گرفت امنیت است ، شما به عنوان ادمین و مدیر وب سایت باید خیال کاربران را راحت کنید که اطلاعات شخصی آن ها فاش نمی شود و در واقع سوء استفاده ای صورت نمی گیرد و همه موارد محرمانه برای شخص مورد نظر باقی خواهد ماند .در ساخت وب سایت از رزولوشن درست و مناسب استفاده کرده تا از این طریق بینندگان و کاربران بیش تری را به سمت خود بکشانید و ان ها را مجذوب طراحی خوب خود تان نمایید .

ادرس و راه های تماس خود را در صفحه ای مخصوص در طراحی وبسایت قرار دهید تا کاربر و مشتری به راحتی بتواند برای تماس با شما اقدام نماید و همیشه و بدون محدودیتی در زمان و مکان برای ان ها در دسترس باشید .

تمامی اطلاعات تماسی خود را به دقت در طراحی سایت وارد نمایید تا مشتری دچار سر در گمی نشود . در طراحی سایت ایمیل بخش های مختلف در سازمان و یا شرکت خود را در طراحی سایت قرار دهید تا مخاطب در صورت لزوم به راحتی بتواند با بخش های مختلف در وب سایت در ارتباط موثر باشد . در طراحی سایت به شیوه ی نگارش تان نیز دقت کنید و یک راه مناسب را برای این موضوع بیابید . مطالب را واضح بنویسید تا مخاطب گیج نشود .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.