طراحی وب سایت B2B

طراحی وب سایت B2B

طراحی سایت B2B با وجود این که زمان زیادی از مطرح شدن آن نمی گذرد اما با این حال در زمینه تجارت های الکترونیک که در جهان معاصر بسیار رواج یافته است یکی از بهترین و قوی ترین خدمات است . در زمانی کوتاه این تجارت الکترونیک با سرعت فراوانی رشد کرد و وب سایت های زیادی در این زمینه طراحی شدند و به کار مشغول هستند نظیر علی بابا .

بسیاری از افراد هستند که معنای وب سایت b2b را با وبسایت b2c اشتباه می گیرند. این دو با هم تفاوت هایی دارند ، در وب سایت b2b در حقیقت هدف از سایت ایجاد کردن نوعی رابطه و ارتباط بین تولید کننده و فروشنده است یا ما بین دو خدمات دهنده کالا و اصلا در این بین صحبتی از مصرف کننده نهایی نیست و آن را ملاک قرار نمی دهند .

B2B تجارتی است که معنای لغوی فارسی آن تجارت بنگاه تجاری با بنگاه تجاری دیگر است . پس B2B ارتباطی است تجاری که بین دو یا چندین سازمان ، تولید کننده و مصرف کننده ، موسسه با مصرف کنندگان و یا سایر تجار در جهان انجام میشود .

در دنیای پیشرفته ی امروزی سایت هایی که مدل اقتصادی B2B طراحی و پیاده سازی می شوند در واقع جز پر کاربرد ترین و پر درآمدترین سایت ها در دنیای اینترنت هستند. از معروفترین این وب سایت ها میتوان به سایت های علی بابا اشاره کرد که خیلی از افراد با آنها اشنایی دارند و از طرز کار آنها با خبر هستند .

در ایران هم طراحی وب سایت B2B با مدل های اقتصادی مختلف این روز ها بسیار باب شده و با این وجود که این نوع سایت ها عمر زیادی ندارند و کاملا نو و جدید هستند ، اما باز هم در بین سایت های موفق اینترنتی قرار گرفتند و جز ء آنها به شمار می آیند .به عنوان مثال و نمونه ، سایت علی بابا هزاران مخاطب و ببینده در طول روز دارد و تعداد زیادی از شرکت ها و موسسات هستند که برای انجام معامله هایشان به این وبسایت مراجعه می کنند و از آن استفاده می کنند .

طراحی پرتال های تجارت الکترونیک و طراحی وب سایت B2B امکان این را دارد که به معرفی بنگاه پرداخته و ارتباط بنگاه تولید کننده را با مصرف کنندگان و خریدارانش در هر جایی از دنیا که هستند ایجاد و فراهم کند و به جز این مورد و بحث کارایی آن ، برای موسسه هایی که کار واسطه گری دارند و دایرکتوری های تجاری می تواند وظیفه ی معرفی کردن کالاهای تولیدی یک تولید کننده را به مصرف کننده ی نهایی خود به عهده بگیرد ، این بسیار اهمیت دارد زیرا از بزرگترین تجارت هایی که در دنیای امروزی مطرح است و بسیار مورد توجه است ، تجارت B2B می باشد. راهکارهایی که به تجارت الکترونیک B2B مربوط است هم اکنون از حرفه ای ترین نوع مدل تجارت الکترونیک بوده مورد توجه تولید کنندگان یا واسطه های تجاری کشور و سازمان ها است .

برخی از مزیت های طراحی سایت B2B:

مدیریت قدرتمند سایت

بخش مخصوص به خرید و فروش آسان و بدون واسطه

انجام صحیح دسته بندی ها که متناسب با مشاغل انجام میگیرد

بخش جست و جو بر اساس دسته بندی های مشخص شده

ایجاد بخش رایگان تبلیغ که این بخش برای جذب بیشتر مخاطب و مشتری انجام میشود

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.