نکات طراحی سایت

نکات طراحی سایت

طراحی سایت از جمله موضوعاتی است که افراد زیادی از آن سر در نمی آورند ، شاید آن ها فقط نامی از طراحی وب سایت شنیده اند و وقتی صحبت از طراحی سایت می شود نمی دانند از چه شرکتی برای همکاری کمک بگیرند و یا این که از ان ها دقیقا چه چیزی بخواهند و شرکت باید چه مسائلی را رعایت کند .

یکی از نکاتی که جا دارد تا در اینجا مطرح کنیم این است که برای پیشرفت نمودن وب سایت اینترنتی شما سئو و بهینه سازی وب سایت مهم ترین مسئله نمی باشد در عوض داشتن و نوشتن محتوای غیر تکراری و جذاب و مطابق با نیاز های کاربر های وبسایت مهم ترین مورد است .

کاربری که به دنبال جواب سوال هایش است و به سایت شما سر می زند و انتظار دارد تا نتایج جستجو هایش را در وب سایت پیدا کند و وقتی که کاربری از وبسایت شما راضی باشد در حقیقت توانسته اید او را ناخواسته مجبور کنید تا چند وقت یک بار به وبسایت شما سر بزند و در آن مانده و به جستجو بپردازد .

طراحی وب سایت پروژه ای است که از چندین پروسه مختلف به صورت موازی تشکیل شده است و یکی از این مرحله ها و پروسه ها انجام طراحی و گرافیک وب سایت به طریقه ای درست می باشد . این یعنی این که هر وب سایتی نیازمند یک رابط گرافیکی قوی است تا به کمک آن وب سایت با کاربر مورد نظر ارتباط برقرار نماید .

به عنوان نمونه در صفحه اصلی هر وب سایت منویی قرار داده شده است و در آن لیستی از انواع موضوعات و مطالب مهتلف وبسایت است و کاربر می تواند با کلیک و انتخاب کردن هر گزینه به مکان دیگری از سایت برود و وارد صفحه جدیدی شود بنابراین طراحی رابط گرافیکی در وب سایت طراحی شده نقش اساسی را ایفا می کند و مهم ترین مسئله ای می باشد که مخاطبین وب سایت مستقیما با آن در ارتباط بوده و به راحتی از آن استفاده می نمایند و برای آن ها جذاب می باشد . پس با آن اهمیت بدهید .

اگر جزو تجار بزرگ هستید و زمینه کاریتان گسترده است زمانی که طراحی سایت را انجام می دهید از شرکت طراحی سایت بخواهید تا نسخه ی موبایل را هم برای شما تهیه و برنامه نویسی کند یا از طراحی وب سایت واکنش گرا استفاده نمایید زیرا افراد و کاربران بی شماری هستند که از موبایل خود برای جستجو در اینترنت استفاده می کنند آن ها برای وبگردی های خود موبایل شخصی و انواع تبلت هایشان را به نشستن پشت کامپیوتر های شخصی و لپ تاپ ها ترجیح می دهند .

پس با داشتن نسخه ی موبایل می توانید دایره بازدیدکنندگان خود را گسترش دهید .

خوبی سایت واکنش گرا این است که تغییر سایز می دهد با توجه به دستگاه خروجی ، در حقیقت مفهوم طراحی وب سایت    responsive یا همان واکنش گرا یعنی نوع چیدمان وب سایت شما بر پایه ی اندازه ی صفحه نمایش دستگاه استفاده شده توسط کاربر تغییر کند و اندازه تنظیم شود .

طراحی وب سایت داینامیک

طراحی سایت پویا با طراحی سایت ایستا فرق دارد ، طراحی سایت داینامیک ، در حقیقت یعنی وب سایتی که دارای بانک اطلاعاتی یا همان مفهوم Database می باشد .

بانک های اطلاعاتی داده ها را به صورت منظم نگاه می دارند و قابل آپ دیت شدن هستند و ادمین وب سایت هر موقع که بخواهد می تواند از این داده و اطلاعات استفاده کرده و بهره مند شوند . اما اگر از طراحی سایت ایستا استفاده نمایید برای تغییر دادن آن باید به شرکت طراحی سایت مراجعه کرده و از آن ها کمک بگیرید .

به عنوان یک نکته ی دیگر : نقشه ی سایت را در طراحی وب سایت خود به کار برده و قرار دهید زیرا نقشه سایت می تواند برای شما مفید واقع شود .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.