طراحی وب سایت پرسش و پاسخ

طراحی وب سایت پرسش و پاسخ

طراحی سایت پرسش و پاسخ ، طراحی سایتی است کاربردی . این روزها اینترنت تبدیل شده است به منبعی برای یافتن پاسخ پرسش های افراد ، بسیاری از کاربران به جای مطالعه کتاب های مختلف ترجیح می دهند پاسخ سوالاتی را که در ذهن دارند در اینترنت با فشردن چندین دکمه بدست بیاورند .

آنها سریع ترین و راحت ترین راه را انتخاب می کنند یعنی همان سرچ کردن و جستجوی سوالات خود در اینترنت .

از اینجا می فهمیم که اهمیت سایت پرسش و پاسخ چقدر است و افراد برای یافتن پاسخ سوالاتشان به این نوع از وب سایت ها سرک میکشند و اطلاعات مورد نظرشان را از آنها استخراج میکنند . سایت پرسش و پاسخ در جهات مثبت بیشماری می تواند استفاده شود و مورد بررسی قرار گیرد .

یکی از مهم ترین و پرکاربردترین طراحی وبسایت ها ، انجمن های مختلف اینترنتی هستند که در زمینه ی پرسش و پاسخ به کاربران فعال هستند، اما ساختار بندی همه ی آنها لزوما درست و مناسب نیست و حتی ممکن است که کاربران زمانی که در این نوع از وب سایت ها به دنبال پاسخ سوالاتشان هستند کاملا سردرگم و گیج شوند و نتوانند به نتیجه ی مورد نظر خود دست پیدا کنند .

هدف اساسی و اصلی وب سایت پرسش و پاسخ در واقع ایجاد کردن یک محیط مناسب و امن است که در آن به سوالات تخصصی کاربران پاسخ مناسب داده شود و به مشکلات کاربران رسیدگی شود. محیطی که در ان بی نظمی نباشد و کاربران بتوانند از اطلاعات یک دیگر استفاده لازم را ببرند و به سوالات هم در محیطی کاملا دوستانه پاسخ دهند.

در طراحی وب سایت پرسش و پاسخ تقریبا به تمام مسائل و سوالاتی که کاربران می پرسند پاسخ داده می شود که این سوالات میتوانند عمومی و یا تخصصی در یک زمینه خاص باشند.

بعضی از وب سایت های پرسش و پاسخ هم هستند که این امکان را دارند که سوالاتی که مربوط به شخص کارشناس است را در فرمی به صورت مجزا نمایش بدهند و به مخاطبین در یافتن پاسخ سوال های متعددی که دارند راهنمایی لازم را برسانند .

برای بهتر دیده شدن سوال شما در جستجوهای کاربران و اینکه افراد دیگر سوال شما را باز کرده و آن را ببینند و سپس پاسخ دهند باید متن سوال را کامل و جامع توضیح دهید و از بیان کردن سوالات به شکل کلی و درج عبارات بی‌ ربط با موضوع پرهیز کنید .

دسته ‌بندی کردن مطالب و موضوعات مختلف و برچسب‌ زنی مناسب و بجا دو عامل بسیار موثر در نظم دادن به وب سایت است و بدین ترتیب دریافت پاسخ سوالات راحت تر و منظم تر انجام می شود .

لزوما هم طراحی سایت «پرسش پاسخ» و یا انواع فروم ها مشابه نبوده و در برخی از موارد ریز و درشت با هم فرق دارند که باید ان ها را در نظر داشت .ممکن است در یک فروم خاص یک نفر سوا بپرسد و مابقی افراد پاسخ دهند و یا انواع پست‌های دیگر نیز در زیر آن پست گذاشته و به پست قبلی پاسخی ندهند .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.