طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست؟

طراحی سایت چیست؟ در وب‌ سایت باید حتما از الگوی ثابت در صفحات استفاده شود تا کاربر به هنگام مشاهده صفحات بفهمد که همه صفحات در یک سایت مشخص است و این انسجام به طراحی وب ما زیبایی می بخشد .

براي طراحی و ساختن وبسايت ابتدا هدف خود را از ساختن آن تعیین کنيد ، در ابتدا استراتژی خود را تعیین کنید و بعد اقدام به ساختن سایت کنید ، مثلا موضوع و نوع طرحی که مدنظر دارید و یا تعداد صفحات سایت و حتی نوع بیننده و مخاطب خود را مشخص کنید که چه کساني قرار است از سايت شما بازدید کنند و اغلب مخاطبین شما از چه قشری و یا سن و سالی هستند اگر مخاطبین خود را مشخص کنید خیلی راحت تر می توانید مطالب وب سایت را دسته بندی کنید .

سعي داشته باشید تا مطالب را متناسب با مضمون سايت انتخاب کنيد و در هر قسمت کار يک هدف را دنبال کنيد که بيننده ی شما دچار سر درگمی نشود .

در نگارش متن ها و اطلاعاتی که مخاطبین به دنبال آنها هستند بزرگ نمایی انجام دهید تا بیننده متوجه شود و این حس در او القا شود که این دقیقا همان چیزیست که به دنبال آن بوده است .

توجه داشته باشید که میزان سودآوری و درآمد زایی در سایتهای مختلف به نوع سایت و اهداف آن وابسته است و همچنین به میزان فعالیت صاحبان سایتها و وقتی که برای بروز رسانی و رسیدگی به سایت می گذارند.

امروزه موسسات و افراد و شرکتهای زیادی هستند که فقط و فقط از طریق سایت کار و فعالیت می‌کنند و عمده درآمد آنها از راه سایت و مشتریان آنلاین آنها است.

نکاتی که در طراحی سایت باید در نظر داشت :

تمامی سایتهایی که طراحی میشوند باید دارای نقشه سایت باشند تا دسترسی به آنها برای کاربران و موتورهای جستجو راحت تر باشد.

نوع طرح وب سایت باید به سبکی بوده که کاربران را جذب خود نماید و از طرفی باید برای موتورهای جستجو بهینه سازی شود.

سئو و بهینه سازی موتورهای جستجو نکته بسیار با اهمیتی در طراحی سایت است چون با رعایت این مسائل ترافیک بسیار خوبی به صورت کاملا رایگان به سمت سایت شما می آید و تعداد بازدیدکنندگان سایت شما را افزایش می دهد .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.