طراحی سايت فروشگاه اینترنتی

طراحی سايت فروشگاه اینترنتی

سايت هاي طراحي شده براي طراحی وب سایت فروشگاه اينترنتي به منظور نمايش و فروش كالاها در نظر گرفته مي شوند تا از اين طريق ديگر نياز به مراجعه حضوري براي خريد كالا نباشد و افراد خيلي راحت در هركجا كه باشند چه در خانه چه در محل كار بدون اتلاف وقت خريد خود را از راه سايت هاي فروشگاه اينترنتي و طراحی فروشگاه آنلاین انجام دهند. دادن سفارش انلاین برای افراد به خصوص کارمندان خیلی راحت تر از مراجعه و خرید حضوری می باشد به این ترتیب انها می توانند در وقت و هزینه ی خود صرفه جویی کنند و در کنار ان خرید را هم انجام دهند .

امروزه مردم بیشتر ترجیح می دهند اکثر کارهای خود را از طریق اینترنت و طراحی سایت انجام دهند، مردم به دلیل مشغله های فراوان یا رودررو نشدن با ترافیک سعی میکنند کمتر برای خرید کالاهای مورد نظر خود به فروشگاه ها مراجعه کنند و سعی می کنند کالای خود را از اینترنت انتخاب و از همان جا خریداری کنند.

از حیاتی ترین مسائل بازار امروز برای خرید اینترنتی طراحی فروشگاه اینترنتی برای صاحبان مشاغل است.

باید در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی، نمایش محصول برای بازدیدکننده، چگونگی جستجو و خرید محصول به آسانی قابل رویت و مشخص باشد. چرا که از این طریق است که مشتری به خرید محصول ترغیب می شود.

نکته مهمی که در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی باید در نظر گرفت طراحی بهینه آن برای گوگل و دیگر موتورهای جستجو است، چرا که اگر گوگل آن را نشان ندهد بنابراین فروشگاه اینترنتی فایده ای برای صاحب آن نخواهد داشت.

بنابراین باید در همان ابتدا طراحی سایت به گونه ای صورت گیرد که سئو سایت در حد قابل قبولی باشد تا گوگل آن را در صفحات اول خود نشان دهد.

به نظر می رسد یک سایت فروشگاه اینترنتی در صورتی کارا عمل می کند که از یک سری ویژگی هایی برخوردار باشد، به عنوان مثال پرداخت آنلاین برای خرید کالا از نکات مهمی است که حتما باید در طراحی سایت به درستی صورت گرفته باشد، امکان نمایش محصولات مشابه، دسته بندی درست محصولات، درج مشخصات کامل محصول، امکان مقایسه محصولات با نوع مشابه، داشتن سیستم پشتیبانی در مواقع مورد نیاز و... از جمله ویژگی های یک سایت فروشگاه اینترنتی محسوب می شود.

با داشتن و طراحی سايت فروشگاه اينترنتي صاحبان اين سايت مي توانند فروش چشمگيري در تجارت خود داشته باشند و همچنين كار بازاريابي اينترنتي را از طريق سايت فروشگاهي به صورت گسترده انجام دهند.

اين نكته در مورد طراحي سايت هاي فروشگاهي بايد در نظر گرفته شود كه مشتريان در مدت زمان كمي به كالاهايي كه نياز دارند برسند.

با داشتن وب سايت فروشگاه الكترونيكي چه هدفي را دنبال مي كنيد ؟

مشتريان بي شماري را مي توان از روش موتورهاي جستجو به خصوص گوگل پيدا نمود.

مشتريان قبلي و جديد شما به راحتي مي توانند خريد نمايند.

در طراحی سايت فروشگاه مي توان كالا ها و كاتالوگ و همچنين قيمت اجناس را در سايت طراحی فروشگاه آنلاین قرار داد تا مشتريان به اين اطلاعات دسترسي داشته باشند.

همه مردم در هر استاني از كشورمان باشند محدوديتي براي خريد با وجود سايت فروشگاهی اينترنتي نخواهند داشت.

از طریق درگاه هاي بانکي مشتريان مي توانند در همان سايت به صورت آنلاين مبلغي كه براي اجناس در نظر گرفته شده است را بپردازند.

سهم بازار را از طریق مشتريان آنلاين مي توانيد براي خود بگيريد.

در حوزه كاري خود مي توانيد به صورت يك برند مطرح شويد.

با داشتن اين هدف ها كه از اصلي ترين اهداف مي باشند مي توانيد از راه وب سايت فروشگاه اينترنتي تجارت خوبي را داشته باشيد.

 

طراحی سایت فروشگاه اینترنتی

 

 

اما چرا فروشگاه اینترنتی!

 

همگان بر این موضوع واقفند که امروزه فروشندگان به دنبال پیدا کردن بازار جدید و ترغیب مشتریان کنونی به خرید محصولات دیگر و جذب مشتریان جدید است.

 

فروش اینترنتیدر حال حاضر بهترین راه کار برای فروشندگان اجناس و خدمات مختلف است چرا که دیگر نیازی به فضای فیزیکی و به دنبال آن مخارج اضافی فروشگاه مثل پرداخت مالیات، قبوض آب و برق، هزینه های ناشی از زدن ویترین و ... را ندارند.

 

با داشتن یک سیستم و اتصال به دنیای اینترنت برای فروش و البته با یک وب سایت قوی می توانند نسبت به فروش محصول، کالا یا خدمات خود اقدام کنند.

 

نکته بسیاری مهمی که صاحبان فروشگاه های اینترنتی باید در نظر بگیرند این است که اگر فقط هدف به معرض دید گذاشتن محصولات و خرید باشد، چندی نخواهد گذشت که این وب سایت با شکست مواجه خواهد شد، چرا که باید هدف اصلی جذب مشتریان جدید به سایت و نگهداشتن مشتریان قدیمی با عرضه محصولات جدیدتر در سایت باشد.

 

از دلایل موفقیت فروشگاه های اینترنتی می توان به اعتماد سازی در بین مشتریان و صاحبان سایت اشاره کرد، چنانچه سایتی نتواند اعتماد مشتریان و مراجعه کنندگان خود را جلب نکند نمی تواند به فروش محصول خود دست یابد.

 

به وجود آوردن اعتماد بین مشتریان و صاحبان زیاد تا حدی زیادی به طراحی سایت نیز بستگی دارد، چرا که با طراحی اصولی و حساب شده می توانند در به وجود آوردن یک فضای امن به مشتریان موثر باشند.

وبسايت فروشگاه اينترنتي داراي امكانات زير مي باشد:

طراحی فروشگاه اینترنتی بايستي به روش دايناميك و پويا طراحي شود كه امكان اضافه كردن محصولات جديد و نا محدود را داشته باشد.

 • در طراحی سايت فروشگاهي اينترنتي محصولات و كالاها طبق فيلد هايي طبقه بندي مي شوند.
 • باید بتوان كالا ها را به صورت پيشرفته جستجو نمود.
 • منوهاي موجود در طراحی فروشگاه اینترنتي چند لايه اي تعريف شود.
 • چيدمان منو را بتوان ويرايش كرد.
 • متن ها و تصاوير محصولات كه در صفحات وب سايت فروشگاهي قرار مي گيرند را مديريت كرد.
 • از كالاهايي كه در اختيار داريد می توانید مجموعه ی تصاوير آنها را در قسمت گالري وبسايت قرار دهيد.
 • در سايت فروشگاه اينترنتي فرم ارتباط با ما نيز موجود باشد.
 • آمار بازديدكنندگان سايت نيز بر حسب نياز روزانه ، ماهانه، سالانه نمايش داده شود.
 • فرم نظر سنجي در سايت قرار داده شود و تمام نظرات مديريت شود.
 • در وب سايت فروشگاهي بتوان نظرات در رابطه با كالا را از طريق ماژول ارسال و دريافت پيام قرار داد.
 • سطح دسترسي هاي متفاوت براي مديران را بتوان در سايت براي مديريت بهتر انجام داد.
 • فيلد خبرنامه در سايت موجود باشد تا از طريق ايميل براي اعضاي طراحی سايت فروشگاه الکترونیک و اينترنتي پیام فرستاده شود.
 • متن هاي فوتر و هدر و كد آمار سايت را بتوان بروز و كنترل نمود.
 • به روش دايناميك كلمات كليدي هر صفحه از سايت را بتوان ثبت كرد.
 • در طراحی وب سایت فروشگاه آنلاین بايد هزينه هاي محصولي كه مي خواهد فرستاده شود به صورت مجزا محاسبه شود.
 • سيستم مربوط به كد تخفيف هديه براي كاربران در سايت فروشگاهي الزامي مي باشد براي اينكه مشتري جذب شود و خريد هاي بيشتري در وب سايت شما انجام دهد.
 • سبد خريد كالا با سرعت خوبي طراحي شود.
 • براي پرداخت آنلاين وقفه ايجاد نشود.

همچنين فاكتور نهايي براي هر خريدي كه مشتري انجام مي دهد كه در قسمت سربرگ نام فروشگاه قرار دارد صادر شود و امكان پرينت گرفتن و يا امكان ايميل كردن براي كاربر فراهم باشد.

طراحي قالب گرافيكي اختصاصي و شكيل متناسب با حوزه كاري شما توسط تيم طراحي گرافيك شركت طراحی سایت لومیکس انجام مي شود. و در آخر تمام اصول بهينه سازي و سئو براي سايت فروشگاه اينترنتي شما از طرف شركت طراحی وب سایت لومیکس انجام مي شود تا شما تعداد باز ديدكنندگان زيادي را در وب سايت خود داشته باشيد و در رده هاي برتر موتورهاي جستجو قرار بگيريد.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.