طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری

طراحی سایت خبری مجلات، روزنامه ها وخبرگزاری های محلی و سراسری وحتی اشخاص معمولی میتوانند برای خود یک سایت خبری  داشته باشند و با این کار میتوانند پا را فراتر از حیطه ی کاری خود و زمانی بگزارند. در واقع آنها با مدیریت و طراحی وب سایت خبری خود بدون هیچ محدودیتی در مکان و زمان، خبرهای خود را بی دردسر و بدون محدودیتی در فضای مجازی اینترنت منتشر میکنند . طراحی سایت خبری باید دارای انعطاف پذیری بالا و امنیت کافی باشد تا بتوان با ان کار کرد و اخبار را در طراحی سایت جای داد . در طراحی سایت خبری شما باید امكان تعريف تمامی گروه هاي خبري را داشته باشید همانند :  سياسي، فرهنگي ، ورزشي و سایر گروه های موجود ...

در ویژگی یک طراحی سایت خبری  خوب گفته شده است به افراد برای کسب اطلاعات و خبرهای موردنیاز در زمینه های مختلف کمک کند، بنابراین یک وب سایت خبری می تواند بهترین گزینه است برای آگاهی از آنچه در اطرافمان می گذرد.

طراحی سایت خبری , طراحي سايت خبرخوان :

اهمیت خبر و اطلاع از وقایع جامعه خود و جهان پیرامون به عنوان یک نیاز در بین افراد تلقی می شود. خصوصا با افزوده شدن بر رسانه های دیداری اشتیاق به خواندن اخبار به صورت آنلاین و از طریق وب سایت خبری بیشتر شده است و کمتر مردم به سراغ روزنامه های کاغذی می روند. طراحی سایت خبری که در حال حاضر جای خود را در ایران و کشورهای دیگر باز کرده به فضای مناسبی برای انتشار اخبار تبدیل شده است. البته نکته مهمی که در مورد سایت های خبری باید رعایت شود درج اخبار صحیح همراه با محتوای مناسب است.

طراحی سایت خبری :

طراحی سایت خبری یا طراحی سایت خبرخوان در حقیقت یکی از انواع طراحی های تخصصی سایت است که طراحی آن باید با توجه به جزئیات کار خبری باشد.

یک طراحی سایت خبری کامل باید شامل چندین بخش باشد همانند : ثبت و مدیریت راحت خبرها و داشتن جستجو برای استفاده کاربر، امکان دسته بندی کردن خبر ها، عکس و نمایش متن ها و اطلاعات ، داشتن نظرسنجی ، نمایش اطلاعات آماری روزانه، هفتگی و ماهیانه و موارد دیگری که با توجه به نیاز در سایت استفاده میشود و میتواند سایت را متنوع کند .

در طراحی سایت خبری میتوان اخبار مورد نظر را دسته بندی کرده و با گذاشتن اتاق های گفتگو در طراحی سایت خبری در واقع هم کاربران را فعال کرده و هم فیدبکی از مطالب گذاشته شده در سایت بدست آورد . داشتن بخش های متنوع برای به نمایش گذاشتن اخبار مانند یادداشت سردبیر و اخبار پربازدید ، اخبار روزانه نیز از جمله مواردی است که میتوان در سایت خبری در نظر گرفت .

از سایت های خبری به راحتی میتوان درآمد زایی داشت به شرطی که از تبلیغات بنری و لینکی و پاپ آپی به درستی استفاده شود. ریپورتاژ نیز میتواند منبع درآمد باشد.

 

طراحی سایت خبری

با رعایت یک سری نکات پایه ای می توان یکی از بهترین سایت های خبری را طراحی و اجرا کرد.

چگونگی نمایش دادن اطلاعات به کاربران در طراحی سایت از اهمیت بالایی برخوردار است، به بیانی دیگر باید بازدیدکننده در حداقل زمان بتواند به راحتی به مطلب مورد نظر خود دست یابد و آن را مطالعه کند. چنانچه در طراحی وبسایت خبری این مورد در نظر گرفته نشود مطمئنا خواننده سردرگم خواهد شد و به زودی طراحی سایت را ترک خواهد کرد و دنبال مطلب در وب سایت مناسبتری خواهد گذشت.

بالاآمدن و به اصطلاح لود شدن طراحی سایت خبری باید از سرعت مناسبی برخوردار باشد. همان طور که می دانید سایت های خبری به دلیل نوع محتوای آن بازدیدکننده های زیادی دارند بنابراین باید صفحات سایت با سرعت مناسبی باز شوند. گفته می شود استفاده از سریعترین روش زبان برنامه نویسی(ASP.NET) باعث می شود سایت های خبری با سرعت بالا لود شود.

رعایت مولفه های امنیت در سایت های خبری از اهمیت بالایی برخوردار است، بنابراین رعایت نکات ایمنی و اجازه ندادن به نفوذ در داخل سایت یکی از نکات کلیدی در طراحی سایت خبری محسوب می شود.

یک سایت خبری وقتی بهترین بازدهی را خواهد داشت که قابل رویت برای موتورهای جستجوگر باشد، هر چقدر هم که بهترین گرافیک را داشته باشد و میزان کلیک برروی آن سایت پایین باشد ارزشی ندارد. بنابراین از همان ابتدا در طراحی سایت باید طراحان بر روی بهینه سازی یا همان سئو کار کنند.

باید به خبرنگاران برای درج محتوای خبری در سایت خود در سایت دسترسی در نظر گرفته شود. چرا که خبرنگاران اخبار خود را مستقیما بر روی سایت خبری بارگذاری می کنند. البته تعیین سطوح دسترسی برای هر یک از خبرنگاران با توجه به پست خبری مهم است.

امروزه با ورود تلفن های هوشمند و تبلت عده زیادی تمایل دارند تا محتوای خبری وب سایت را روی گوشی خود ببیند؛ بنابراین باید در طراحی سایت خبری این موضوع در نظر گرفته شود که به راحتی بر روی تلفن های هوشمند لود شود و افراد را قادر به رصد اخبار کند.

در بخش مدیریت سایت خبری طراحی باید به گونه ای صورت گرفته باشد که افراد بر اساس سطوح دسترسی به سهولت اطلاعات را ویرایش یا حذف نمایند.

در کنار تمام اخبار متنی، بیشتر سایت ها از اخبار چندرسانه ای( صوتی، تصویری) استفاده می کنند بنابراین طراحان سایت در طراحی خود باید این موضوع را نیز در نظر بگیرند تا جذابیت بیشتر سایت شوند.

سایت خبری

با رعایت این نکات از سوی طراحان و آگاهی سفارش دهندگان از نکات کلیدی برای سایت خبری می توانید بهترین سایت خبری را داشته باشند:

  • معمولا با توجه به نوع فعالیت سایت خبری اصول طراحی در سایت انجام میگیرد و اگر وب سایت مثلا بر اساس موضوع ویژه و خاصی طراحی شده باشد، قالب سایت هم باید مرتبط با آن موضوع طراحی شود. طراحی سایت خبر میتواند مرتبط با فضای جغرافیایی یک منطقه خاص هم باشد.
  • در مورد بحث گرافیک سایت هم تا جایی که امکانش هست باید سبک و گیرا باشد و نمایش خبر ها و متن ها بصورتی واضح باشد . بهینه بودن سرعت نمایش وب سایت و خبر نیز مهم است .
  • اصل اساسی در طراحی وب سایت های خبری دیده شدن سایت از طریق موتورهای جستجوگر و دیده شدن بالا توسط گوگل می باشد. زیرا اگر وب سایت خبری بازدید کننده ای نداشته باشد، انگار نه انگار و یک طراحی سوخت شده به حساب می آید .

برای راه اندازی و طراحی سایت خبری موفق و پربازده و پربیننده ، باید از نرم افزار های پرقدرت و قوی استفاده شود و سعی شود تا در طراحی سایت خبری مطمئن ترین اتفاقات و خبرها درج گردد . در طراحی سایت خبری سیستم خبرگزاری اینترنتی بسیار مهم و اساسی است .
در طراحی سایت خبری پوشش انواع خبرها با اهمیت بوده زیرا به عنوان یک مرجع برای افراد می باشد و در این طراحی سایت میتوان مقاله های خبری ، اطلاعیه ها ، ﮔﺰارش ها، ﯾﺎدداﺷﺖ ها و موارد دیگر را قرار داد و حتی تحلیل ها و گزارش های تصویری را هم می توان در طراحی سایت بکار گرفت .

پروژه انجام شده طراحی سایت خبری :

یکی از پروژه های بسیار خوب طراحی شده در زمینه طراحی سایت خبری که توسط شرکت لومیکس انجام شده است طراحی وب سایت دکتر بیگی است .

 

 

یکی از دلایل استفاده از روزنامه ها کاغذی بودن و قابلیت مطالعه آنها در کنار دسته بندی اخبار با توجه به موضوعات آن ها در صفحات مختلف و همچنین خلاصه بودن هر خبر می باشد.اما در عصر حاضر اخبار می توانند خیلی سریع تر منتقل شوند. با ظهور و گسترش دستگاه های ارتباطی مانند تلفن ، این امر میسر است تا در لحظه وقوع خبر ، خبر تا کیلومتر ها آن طرف تر نیز انتشار یابد. اما شاید بتوان تنها یکی ابزار های در دست بشر را نام برد که توانسته است در این حوزه با رزونامه ها رقابت کند.

 

یک وب سایت خبری چه ویژگی هایی دارد؟

 

شاید شما علاقه مند هستید تا با توجه به پربازدید بودن وب سایت های خبری و یا علاقه مندی تان و یا هر دلیل دیگری ، یک وب سایت خبری داشته باشید. اما به راستی یک وب سایت خبری یا یک طراحی سایت خبرگزاری باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

 

مهترین ویژگی یک طراحی سایت خبری توانایی نمایش صحیح مطالب و اخبار در دسته بندی های منظم و مرتبط می باشد. شما می توانید خبرهای گوناگون را در دسته بندی هایی مانند سیاسی ، فرهنگی ، اقتصادی ، اجتماعی ، تجارت ، علمی، ورزشی و … نمایش دهید.علاوه بر آن شما می توانید هر یک از دسته بندی های ذکر شده را نیر مجددا گروه بندی کنید تا شکل مرتب تر و ساده تری برای کاربر داشته باشد و کاربران بتوانند خبر های سایت خود را در گروه های مختلف در سایت طراحی شده خبری مشاهده کنند/

 

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.