طراحی سایت خوب چه ویژگی دارد ؟

طراحی سایت خوب چه ویژگی دارد ؟

به چه نوع طراحی وب سایت یک وب سایت خوب می گوییم ؟

آیا برای طراحی سایت خوب فقط به یک گرافیست حرفه ای نیاز است یا به علم خاصی نیز احتیاج داریم؟

طراحی وب سایت شما چقدر روی دیگر طراحان سایت تاثیر می گذارد ؟

از میان سایت هایی که روزانه بازدید می کنید فقط تعداد کمی هستند که برای شما کاربردی بوده و شما را به مطلب خاص خود می رسانند .

یکی از فاکتورهای مهم برای ما در طراحی وبسایت تعیین تفاوت بین سایت مفید و غیر مفید است .

درک کاربران از خوب بودن یک طراحی وب سایت یکسان نیست بنابراین برای داشتن معیار سنجش خوب بودن سایت میتوان از قراردادهای تصویب شده در بین طراحان استفاده کرد و این اطمینان را بدست اورد که تمام کاربران به وب سایت به راحتی دسترسی خواهند داشت .

طراحی سایت خوب چه ویژگی دارد

فایل های تصویری کم حجم را انتخاب نمایید تا صفحه سریعتر آپلود شود و کاربری که از سیستم قدیمی و یا با سرعت کانکشن اینترنت کم استفاده می کند نیز بتواند وب سایت را مشاهده کند و از ساختارهای پرعکس پرهیز نمایید.

در طراحی سایت فونت و رنگ امیزی تاثیربسزا و مهمی دارد .رنگ شما بایستی با زمینه کاری شما سازگاری کامل داشته باشد تا وبسایت شما را برجسته کند. شما می توانید در زمینه رنگ و گرافیک وب سایت از طراح گرافیک نیز مشاوره بگیرید. توجه کردن به معانی رنگ ها هم مهم است.

در طراحی وب مسئله زیبایی از خواندن وب سایت مهمتر نیست پس به خوانایی در طراحی سایت بیشتر دقت نمایید. رنگ پس زمینه کم رنگ برای سایت انتخاب کنید و اگر در وب سایت خود تصاویر یا اشکال گرافیکی دارید آن را در بخش حاشیه قرار دهید. اگردر ساخت سایت زمینه تصویر تیره را انتخاب کردید باید مطالب با حروف بزرگ باشد .

اگر بدلایلی ازجمله پایین بودن سرعت اینترنت تصویر زمینه بارگزاری نشود و رنگ متن روشن بوده باشد دیگر واضح و خوانایی ندارد.

راه حل مشکل بالا این است که در طراحی وبسایت برای پس زمینه های که تصویر است یک رنگ خوب در پشت آن انتخاب شود.

 

در کار خود حتماً روش CSS را بکار ببرید تا مطالب خود را بصورت سبک خطی در بیاورید.

در طراحی سایت با کمک CSS می توان بارگزاری وب سایت را با صفحه بندی بصورت کامل انجام داد. با روش CSS می توانید مطالب اصلی سایت را در پایین نوار آدرس یا در قسمت راست قبل از ایجاد پیوند ارائه دهید.

در طراحی سایت به این نکته توجه نمایید که حتماً دارای یک صفحه مجزا بنام تماس با ما داشته باشد که محتویات آن شامل آدرس محل شرکت و شماره تماس برای برقراری با شرکت و آدرس ایمیل باشد .

از فیلد نظر سنجی در طراحی وب خود استفاده نمایید. نظر کاربران در مورد نوع و شیوه ی طراحی سایت و اطلاعات سایت و عناوین دیگر را هر از چندگاهی جویا شوید.طبق همان نظرات شما هم پیغامی بگذارید و چندین نظر از میان نظرات کاربران را در پیغام خود نام ببرید تا آنها نقد و بررسی را دنبال نمایند و به اهمیت دادن شما به نظراتشان پی ببرند و کاربر وفادار و همیشگی شما شوند.

در آخرین مرحله از طراحی سایت ،سایتتان را تست نمائید. قبل از اینکه سایت خود را آپلود کنید آن را بررسی نمائید تا اطمینان پیدا کنید که در سیستم های دیگر با تعداد رنگ و رزولوشن مختلف بهمان شکل نمایش داده می شود و این اطمینان را بدست اورید که وب سایت شما بدرستی قابل دیدن و خواندن است .

در طراحی وب سایت زمانی که این تکنیک ها را رعایت نمودید و مطالب و طراحی وب شما فوق العاده باشد کاربر برای جستجوی مطلب در وب سایت شما وقت می گذارد بنابراین نسبت به دیگران برتری خواهید داشت و شما دارای یک سایت منحصر بفرد خواهید بود که کاربران مرتب به ان سر می زنند .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.