طراحی وب 2

طراحی وب 2

طراحی وب هم مانند مسائل دیگر ثابت نمانده و تغییر پیدا کرده است. در آن رویدادهای جدیدی پدید آمده است و جالب تر شده است دیگر وب از یکنواختی خارج شده و مدت زمانی است که این حباب یکنواختی در وب ترکیده است.

نسل جدید و تازه ی وب وقتی به وجود آمد که تعداد کاربران افزایش یافت و اینترنت گسترده تر شد بنابراین باید دنیای وب از یکنواختی خارج میشد و اینجا بود که طراحی "وب2" با شکلی کاربردی تر و آسان تر بوجود آمد .

"وب ۲" یک پدیده‌ و اتفاق تازه بوده که در نوع استفاده کردن از فناوری اینترنت رواج پیدا کرده است .

انواع خدمات و طراحی وب سایت‌هایی که امکان رد و بدل شدن اطلاعات را به کاربران داده یا به آنان اجازه می دهند تا داده های جدیدی را تولید کنند یا داده های موجود را دستکاری کنند ، همان " وب ۲ " نامیده می‌شوند که این روزها کاربردی گسترده پیدا کرده است. اطلاعات تبدیل به واحدهای کوچک محتوایی شده و سپس به کمک وب سایتها توزیع می شوند . دنیای جدید دنیای داده هایی است که دست به دست می چرخند و نیاز های کاربران را برطرف می کنند .

به صورت جامع تر و کلی تر می توانیم بگوییم که معنای وب2 در حقیقت این است که با گسترده شدن دنیای اینترنت و افزایش در حجم کاربران استفاده کننده از اینترنت ، سطح درخواست کاربران متفاوت شده و آنها از این به بعد تنها به خواندن اطلاعات راضی نمی شوند ، آنها می خواهند به تبادل اطلاعات با دیگران در موضوعات مختلف بپردازند و این سبب شده که طراحی وب2 در مباحث طراحی سایت و دنیای اینترنت به وجود بیاید و مطرح شود.

 

 

یکی از تغییرات مهم و اساسی که در طراحی وب سایت جدید به وجود آمده و مورد توجه قرار گرفته ، سادگی است . سادگی در طراحی سایت علاوه بر این که کار را برای طراحان وب ‌سايت راچت تر می کند مستقيما سر اصل مطلب رفته و هدف سايت را نشانه گیری می کند و کاربران و بینندگان وب سایت را با تعداد خیلی کمتري از عناصر اطلاعاتي به سمت مسئله ای که دنبالش هستند راهنمايي می کند .

دیگر مشخص شده که کاربر از وب سایت و طراحی سایت چه چیزی می خواهد و به دنبال چیست . برای داشتن یک طراحی ساده کافی است فقط مولفه ‌هاي اضافی را کنار بگذاریم تا تاثیر آن را در وبسایت مشاهده کنیم .

اما بعضی اوقات تعریف ما از سادگی عوض میشود و به اشتباه تصور می کنیم سادگی یعنی زیبایی سایت و پيچيدگي‌هاي طراحي را کلا نادیده بگیریم و همه ی اینها را از وب سایت خود حذف کنیم .

در طراحی وب2 ، بحث هایی مثل محدودیت های سخت افزاری را کسی مطرح نمی کند و همه سعی دارند تا تمام لوازم الکترونیکی را در کنار هم داشته و به هم وصل کنند ، وسایلی مانند دوربین های دیجیتال و تلفن های همراه و تلویزیون‌های اینترنتی و غیره که تمام این ها به راحتی می توانند از طریق اینترنت بدون هیچ واسطه ای با هم مرتبط شوند و به تبادل اطلاعات و داده ها بپردازند .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.