قاعده طراحی وب سایت

قاعده طراحی وب سایت

طراحی سایت اگر حرفه ای باشد، هم ظاهری زیبا دارد و هم محتوایی درست و اینگونه اهداف صاحب سایت را برآورده می کند . زمانی میتوانیم ادعا کنیم که سایت طراحی شده ی ما ایده آل است که کاربران و بازدیدکنندگان سایت در کمترین زمان ممکن اطلاعات مورد نیازشان را از سایت استخراج کرده و بتوانند در حداقل زمان به جواب چیزی که به دنبالش هستند برسند .

طراحان باید همواره به طراحی کاربردی سایت توجه کنند . یعنی سعی در حذف چارچوب های ذهنی که از پیش نگاشته شده و به جامع ترین و کامل ترین طرح کاربردی رسیدن با توجه به حیطه کاری سایت مورد نظر در عوض نتیجه خوبی رخ میدهد و کیفیت سایت بالا رفته و بازدید مشتری از سایت افزایش می یابد .

1- هدف مهمتر از سلیقه شخصی است

اساسی ترین عامل برای طراحی وب سایت هدف است . دستیابی به اهداف طراحی سایت در اکثر موارد با سلیقه شخصی شما متفاوت است در این شرایط ما باید به دنبال کردن هدف بپردازیم و سلیقه را فدای مورد مهم تری کنیم ، پس به هیچ وجه طراحی شما نباید هیچ گونه تعصب شخصی در خصوص رنگ و طرح را القا کند و باید محوریت را خدماتی که میخواهید ارائه دهید قرار بدهید و از حاشیه ها دوری کنید .

2-صداقت در طراحی

باید با مشتری خود صداقت داشته باشید و به نظر آنها احترام بگذارید و سعی کنید آنها را در رسیدن به اهداف سایت همسو کنید .

3- از کلماتی که بی خاصیت هستند کمتر استفاده کنید

کلمات بی خاصیت مثل کلماتی که بیشتر در محاوره از آن ها استفاده میشود و بار علمی مثبتی ندارند و نوعی بی اعتباری را برایتان به همراه دارند . ارمقان می آورد .

قاعده طراحی وب سایت و محتوای سایت شما :

مطالبی که در سایت می گذارید ، باید برای بازدیدکنندگان جذاب باشد و آنها را در رسیدن به هدفی که دنبالش هستند هدایت کند

همواره این نکته را در نظر بگیرید که محتوای سایت روان و کوتاه و بهینه باشد پس بهینه سازی سایت را رعایت کرده و از همه مهم‌تر کاری کنید که سایت برای خواننده مفید باشد.

قانون هایی برای طراحی وب سایت :

زیبایی و سادگی در طراحی سایت مکمل هم هستند :

گذاشتن زیادی آیتم ها درطراحی وب سایت باعث سر درگمی کاربر میشود و تاثیری در سئو ندارد. بازدید کنندگان ناامید میشوند وقتی که مجبورند برای پیدا کردن لینک ها و تصاویر مورد دلخواه خود ردیف های مختلفی را در سایت جستجو کنند . زمانی که شما صفحات را ساده اجرا کنید سایت شما کاربری راحتتری خواهد داشت .

طراحی سایت عمده ترین موضوع است :

وقتی برای اولین بار کسی را ملاقات میکنید ، مطمئنا میخواهید تصور زیبایی را در ذهن او بسازید. این موضوع در مورد وب سایت شما نیز صدق میکند .به طور کلی ظاهرهر سایت و حسی که سایت شما به کاربر میدهد اولین چیزی است که توجه کاربر را جلب میکند .پس به کیفیت و نوع طراحی سایت خود بیشتر اهمیت دهید

رهگیری قابل درک باشد :

چند چیز مایوس کننده وجود دارد که باعث عدم توانایی برای پیدا کردن مطالب خاص در یک وب سایت می شود . صفحات وب باید خیلی خوب سازماندهی شود . به طور کلی بازدید کننده باید بتواند خیلی راحت از طریق بخشهای مختلف برروی وب سایت شما جستجو کند .

سازگاری اهمیت دارد :

تمام صفحات سایت طراحی مشابه داشته باشند ، بازدید کنندگان وب سایت نباید این احساس را داشته باشند که هنگام بازید از سایت شما با باز کردن هر صفحه جدید وارد سایت تازه ای میشوند . سازگاری صفحات سایت شما باعث ایجاد رهگیری راحت در کار میشود .

طراحی سایت با رنگبندی درست :

انتخاب رنگ و گرافیک سایت میتواند باعث موفقیت و یا شکست خوردن سایت شما شود . زمانی که رنگها را انتخاب میکنیم. میتوانیم از یک پالت رنگ که رنگهایش با هم تناقضی ندارد استفاده کنیم و باید مطمئن باشیم که کنتراست قوی ای بین متن و پس زمینه وجود دارد.

پنجرا مرورگر را پر کنید :

مردم تمایل به استفاده از صفحه نمایش بزرگ دارند . بنابراین ، همه مطالب وب سایت خود را داخل فضای کوچکی قرارندهید . اگر تعداد زیادی از کاربران شما از دستگاههای تلفن همراه استفاده میکنند به کار بردن روشهای جداگانه برای سیستم عاملهای مختلف راه حل بسیار خوبی است .

توسعه وب سایت برروی مرورگرهای مختلف:

مرورگرها قرار است به همین روش وب پیج هایی را ارائه دهند. اما امکان آن را ندارند. بنابراین ، مطمئن شوید برای بررسی وب شما، در مرورگرهای مختلف همه چیز درست ظاهر میشود . بهترین کار این است که ما قبل از اینکه کاربران شاکی شوند شروع به اشکال گیری کار بکنیم .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.