ضرورت داشتن سایت

ضرورت داشتن سایت

معمولا کسب‌ و کارهای کوچک ، زمان و هزینه ای را برای طراحی سایت صرف می کنند تا از این طریق اطلاعات لازم را در اختیار مشتریان و بازدیدکنندگان سایت شان قرار دهند و بازدیدکنندگان را به مشتریان تبدیل کنند و در نهایت کسب سود کنند. برای رسیدن به مشتری بیشتر قطعا داشتن طراحی مناسب برای سایت موثر بوده و نقش مهمی را ایفا می کند .

ضرورت طراحی وب سایت : اگر بازدیدکننده به تعداد کافی از وبسایت دیدن نکند یا وبسایت شما در موتور های جستجو جایگاه خود را پیدا نکند چی ؟

برای اینکه جلوی هدر رفتن منابع مالی و زمانی را بگیرید ، همواره باید نکاتی را در نظر بگیرید که مهمترین مسئله در این زمینه بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو است :

سئو ، نقش مهمی را بازی می کند و بهترین و مناسب ترین قدم برای دریافت نتایج عالی از سایت است . باید سایت را برای موتور های جستجو بهینه سازی کنید . زیرا اگر مسئله سئو را نادیده گرفته و به آن اهمیت زیاد ندهید ، سایت شما شانس خود را برای رقابت با دیگر سایت ها از دست میدهد و نمیتواند مشتری مورد نظر خود را جذب کند .

فایل های Robot ونقشه سایت :

 

 

فایل های robots.txt فایل‌هایی هستند که اسپایدر های موتورهای جستجو در گام اول که از سایتی بازدید می کنند در اولین قدم به دنبال آن‌ها می گردند. و در واقع این فایل ها ابزارهای موتورهای جستجو را به بخش هایی از سایت می برند که باید خوانده و بایگانی شوند.

فایل دیگری که مثمر ثمر است نقشه سایت است. Site Map که در طراحی وبسایت نقش مهمی دارد ، با کمک لینک های مناسب و ایجاد مسیری هموار برای اسپایدرها به آنها در پیدا کردن هرچه سریعتر اطلاعات کمک می کند .

نکته دیگری که در این میان است این است که سعی کنید تا همیشه بازدید کنندگان را فقط به طرف صفحه اصلی سایت خود هدایت نکنید و در کنار صفحه اصلی یک صفحه ی دیگری نیز طراحی کنید که با تبلیغات شما مرتبط بوده وبعد بازدید کننده را به سمت آن صفحه هدایت کنید و در آن اطلاعاتی قرار بدهید تا مشتری را جلب نماید و راحتتر بتواند به اطلاعاتی که موردنیازش است دست یابد .

طراحی سایت با رعایت اصول حرفه ای ، هم از ظاهری زیبا برخوردار است و هم اهداف صاحبان سایت را برآورده می کند . اگر ادعا داریم که طراحی سایت ایده آل است یعنی کاربران و بازدیدکنندگان سایت باید در کمترین زمان ممکنه بیشترین بهره را از سایت ما ببرند و بتوانند در حداقل زمان به جواب چیزی که به دنبالش هستند برسند .

طراحان وب باید به طراحی کاربردی سایت توجه کنند . این نوع طراحی سعی در حذف چارچوب های ذهنی دارد که از پیش نگاشته شده اند و رسیدن به جامع ترین و کامل ترین طرح کاربردی با توجه به حیطه کاری سایت مورد نظر را دارد در عوض کیفیت سایت بالا رفته و میتواند بینندگان بیشتری را جذب کند . هرچه طراحی وب سایت از نظر متون و کیفیت بهتر و بالاتر باشد نظر کاربران را بیشتر به سمت خود جلب خواهد کرد و بازدید از وب سایت افزایش می یابد .

1- هدف بر سلیقه ارجعیت دارد

منظور این است که اساسی ترین عامل برای طراحی هدف است . دستیابی به اهداف طراحی سایت در اکثر موارد با سلیقه شخصی شما متفاوت است در این شرایط ما باید به دنبال کردن هدف بپردازیم و سلیقه را فدای مورد مهم تری کنیم ، پس به هیچ وجه طراحی شما نباید هیچ گونه تعصب شخصی در خصوص رنگ و طرح را القا کند و باید محوریت را خدماتی که میخواهید ارائه دهید قرار بدهید و از حاشیه ها دوری کنید .

2- احترام وصداقت

باید همواره با مشتریان خود صداقت داشته باشید و به نظرهای آنها احترام بگذارید و سعی کنید آنها را در رسیدن به اهداف سایت همسو کنید .

3- استفاده کمتر از کلمات بی خاصیت

کلمات بی خاصیت مثل کلماتی که بیشتر در محاوره از آن ها استفاده میشود و بار علمی مثبتی ندارند و نوعی بی اعتباری را برایتان به همراه دارند . ارمقان می آورد .

محتوای سایت

مطالبی که در سایت قرار می‌دهید، باید برای بازدیدکنندگان جذاب باشد و آنها را در رسیدن به هدفی که دنبالش هستند هدایت کند .

همواره این نکته را در نظر بگیرید که محتوای سایت روان و کوتاه و بهینه باشد پس بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو  را رعایت کرده و از همه مهم‌تر کاری کنید که سایت برای خواننده مفید باشد.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.