سئو سایت و تاثیر منفی مطالب تکراری

سئو سایت و تاثیر منفی مطالب تکراری

سئو سایت : آیا مطالب تکراری در سئو سایت تاثیر منفی می گذارد؟

سئو سایت برای دارندگان طراحی سایت مهم است و این سوال مشهور ممکن است ذهن عده زیادی از افراد را مشغول کند که سعی در بالابردن سئوسایت شان دارند.
همان طور که می دانید بعد از طراحی سایت آنچه در اولویت بعدی مطرح می شود و حتی در برخی مواقع طراحی سایت را نیز تحت الشعاع قرار می دهد بهبود وضعیت وب سایت در موتورهای جستجوگر یا همان بهینه سازی سایت است که آن هم با سئو و بهینه سازی محقق می شود.
برای اینکه بتوانید افراد و بازدیدکنندگان زیادی را به طراحی وب سایت تان جذب کنید باید عملکرد مدیر سایت به گونه ای باشد که در وهله اول نظر مساعد موتورهای جستجوگر را به سمت سایت جذب کند، چرا که بر کسی پوشیده نیست کاربران بیش از هر چیزی به موتورهای جستجوگر اعتماد دارند.

کابران عموما سایت هایی که موتورهای جستجوگر در صفحه اول خود نشان می دهند سایتی قدرتمند با طراحی حرفه ای و مطالب عالی تصور می کنند، هر چند در بازدید از  سایت ممکن است با سایتی ساده مواجه شوند؛ در حالی که عده زیادی از سایت ها با طراحی فوق العاده هستند که هیچ نام و نشانی در موتورهای جستجوگر از آنها نیست! اما سوال اینجاست چگونه می توان طراحی سایتی را داشت که مورد توجه موتورهای جستجوگر باشد و یا به بیانی دیگر چگونه وضعیت خود را در میان دیگر سایت ها بهبود بدهیم و سئو سایت را بالا ببریم؟و

آیا مطالب تکراری در سئو سایت تاثیر منفی می گذارد؟

همان طور که می دانید موتورهای جستجوگر و مخصوصا گوگل همیشه از مدیران سایت خواسته تا مطالب جدیدی در سایت انباشته کنند و البته درج مطالب با مفهوم و غنی  و تازه و بکر را خواستارند، اما همان طور که می دانید  تولید محتوای تازه و بکر کار آسانی نیست و بیشتر افراد برای به اصطلاح گول زدن گوگل دست به دامان مطالب تکراری دیگر سایت ها می شوند و کیفیت را فدای کمیت مطالب می کنند و تا می توانند سایت را با انبوهی از مطالب تکراری پر می کنند که البته گوگل نیز در پاسخ به استفاده از مطالب تکراریتنبیه خوبی در نظر گرفته است.

 

سئو

 

تاثیر مطالب تکراری در سئو سایت بنا به اظهار گوگل این است که نهایت اتفاق این است که تمامی مطالب تکراریاز نتایج گوگل حذف می شود و البته در ارزیابی می توان این اتفاق را نوعی بازگشت به نقطه اول تلقی کرد و البته تاثیر خنثی نه مثبت و نه منفی دانست.

البته نباید فراموش کرد که استفاده بیش از حد از مطالب تکراریباعث عدم اعتماد گوگل به سایت موردنظر خواهد شد و در نتیجه بر روی کاهش رنک صفحه تاثیرگذار خواهد بود.

با این اوصاف می توان نتیجه گرفت مطالب تکراری در سئو سایت تاثیر منفی خواهد گذاشت البته شاید در چند بار استفاده تاثیر آن مشهود نباشد اما استفاده مکرر از مطالب تکراری مطمئنا باعث آسیب های جبران ناپذیری در سئو سایت خواهد شد.

بنابراین تا جایی که ممکن است طراحی سایت ها نباید از مطالب تکراریاستفاده کنند و حتی استفاده بی دلیل و بیجا از کلمات کلیدی در مطالب یا به کار بردن برچسب ها و دسته بندی زیاد آنها نیز می تواند تاثیر منفی در سئو سایت داشته باشد.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.