استفاده از گوگل آنالیز

استفاده از گوگل آنالیز

آموزش استفاده از گوگل آنالیز

استفاده از گوگل آنالیز و ابزارهای گوگل را بهتر است هر فردی که با دنیای وب و مخصوصا طراحی سایت های مختلف سروکار دارد بیاموزد تا موفق شود،  گوگل آنالیز بهترین ابزار برای آمارگیری از سایت در کنار نمایش آمار ورودی های سایت به بررسی و تحلیل سایت مورد نظر شخص می پردازد و آمار بسیار دقیقی از رفتار کاربران را به شخص متقاضی یا دارنده سایت ارائه می دهد , این ابزار به بهینه سازی سایت کمک می کند .

اگر شخصی در نظر دارد آمار دقیقی از سایت خود داشته باشد  گوگل آنالیز چند برابر دقیق تر از ابزارهای دیگر آمار را ارائه می دهد، از طرفی فرد بدون پرداخت هیچ هزینه ای و کاملا رایگان در جریان وضعیت سایت خود قرار می گیرد، گذشته از این موارد می توان به دسترس بودن  گوگل آنالیز اشاره کرد که همیشه در دسترس کاربران قرار دارد.

 

گوگل آنالیز

برای استفاده از  گوگل آنالیز باید در ابتدا در سرویس آنالیز ثبت نام کنید و در صفحه خود  گوگل آنالایتیک بر روی ساین آپ کیکی کنید و جزئیات جمیل خود را وارد کنید و سایت این نمایید و به صفحه  گوگل آنالیز بروید، در صفحه باز شده باید در ابتدا آدرس وبلاگ یا سایت خود را وارد کنید و دکمه ادامه را بزنید و به ترتیب اطلاعات خاسته شده در صفحاتی که پی در پی می آیند را پر کنید بعد از طی این مراحل گوگل یک کد به شما خواهد داد که باید آن را در سایت خود پیست یا کپی کنید، در این مرحله باید آیدی که توسط  گوگل آنالیز به شما داده را یادداشت کنید چرا که این آیدی اصلی شماست که باید در صفحات مختلف آن را سیو کنید.

اگر به درستی مراحل گوگل آنالیز را انجام داده باشید بعد از اتمام مراحل ثبت نام قادر به دیدن آمار درباره ترافیک سایت خود خواهید بود، گرچه ممکن است قبل از آماده شدن داده ها مدتی زمان لازم باشد، اما معمولا بعد از گذشت یک روز می توان به بررسی آمار و ارقام پرداخت اگر بیش از این مدت به طول بکشد مطمئنا در یکی از مراحل ثبت نام خطایی رخ داده که در این اینگونه موارد استثنایی لازم است مراحل ثبت نام را با دقت بیشتری طی کنید.

ابزار گوگل آنالیز  یکی از ابزار های بسیار مفید و کاربردی است و در واقع برای آمارگیری از طراحی سایت استفاده می شود و شما با کمک این ابزار می توانید امارهای مختلفی را از سایت طراحی شده خودتان دریافت نمایید و به کمک آن می توانید از لیست بازدید کنندگان روز از وب سایت تان و تا حتی نوع کامپیوتر کاربران گزارش کاملی را تهیه کنید و تمامی امارها را به شکل یک لیست مرتب دریافت کنید.

از طرفی دیگر اگر بخواهید به این موضوع نگاه کنید باید گفت گوگل انالیز یک ابزار پر قدرت است برای دیدبانی از وب سایت های شما و این که می توان به صورت لحظه ای درک و فهمی درست و صحیح از طراحی وب سایت خود داشت و از این امار ها کمک گرفت.

گوگل از همه موارد مختلف در سایت ما خبر دار می گردد و اگر که خطای ۴۰۴ رخ بدهد او قطعا این موضوع را خواهد فهمید و یا اگر سایت ما ارور های زیادی داشته باشد از نظر SEO ما خوب نیست.

برای دیدن آمار سایت خود به صفحه آنالیز بروید و بر روی اکسس آنالیز کلیک کرده و در صفحه باز شده بر روی نام سایت خود کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری از سایت تان را ببینید، در صفحه باز شده  گوگل آنالیز نمودار پر از اطلاعاتی از سایت را در اختیار بازدیدکننده خواهد گذاشت که در این نمودار گراف بزرگ نمایش دهنده نوسات بازدید از سایت شما در طول یک دوره زمانی و نمودارهای کوچکتر مانند ضربان قلب نمایش دهنده بازدیدها، دفعات بازدید از صفحات مختلف، زمان صرف شده هر بازدید کننده از سایت و ... را نمایش می دهد.

حتی از نقشه موجود در این صفحه می توانید به پراکندگی افرادی که از سایت شما بازدید کرده اند نیز پی ببرید، همچنین می توانید پست هایی که محبوبیت بیشتر نسبت به بقیه دارند را نیز مشاهده کنید و در نتیجه بیشتر از پست های محبوب استفاده کنید. حتی  گوگل آنالیز می تواند تمامی گزارش ها را به ایمیل تان نیز ارسال نماید.

استفاده از گوگل آنالیتیک دلایل مختلفی دارد:

1-    دقت گوگل آنالیز : گوگل آنالیز نسبت به بقیه ابزار های آمارگیری آمارهای دقیق تری را ارائه داده و دقیق تر می باشد و به کمک این ابزار می توان آمار بهتری  را به دست آورد.
2-    هزینه: شما به صورت رایگان می توانید از ابزار گوگل انالیز استفاده کنید .
3-    همیشه در دسترس بودن گوگل انالایتیک : سرویس های مختلف گوگل همیشه در دسترس بوده و می توان از انها استفاده کرد.

یکی از ویژگی های گوگل آنالیز این است که می توانید از گزینه ارسال گزارش های تجزیه و تحلیل به پست الکترونیکی استفاده کرده و از این ویژگی بهره ببرید که انرا می توانید از بخش گزارش های سفارشی (Custom Reporting) پیگیری کنید . شما قادر هستید تا اطلاعات را در بازه زمانی مشخص به صورت روزانه ، هفتگی ، ماهیانه ، و یا فصلی دریافت نمایید .

از طریق ابزار گوگل آنالیز آمار طراحی سایت خود را در بیاورید و بررسی کنید ، به بخش Access Analytics رفته و آمار سایت را بررسی کنید.

به کمک مشاهده آمار ، از ترافیک سایت هم با خبر شده و در قسمت Access Analytics نام سایت را وارد و آمار بازدیدکنندگان را ببینید .

بعد از آن صفحه View report باز شده که گزارشات سایت را به نمایش می گذارد و می توانید انها را به شکل کامل مشاهده و بررسی کنید .

بیشتر اطلاعات قابل دسترسی در گوگل آنالیز به صورت نمودار و جدول بوده که این موضوع کار مربوط به تحلیل را اسان تر کرده است و بررسی اطلاعات کامل تر انجام می گیرد.

در هر نمودار می‎توانید یک قسمت مشخصش را انتخاب کنید و موارد جزئی را در همان بخش بررسی کرده و امار بگیرید.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.