سئو تصاویر

سئو تصاویر

اگر شما مدیر یک وب سایت موفق و پر بازدید باشید می توانید به راحتی کسب درامد نمایید زیرا مدیریت سایت شغلی است بسیار پردرآمد ، اگر یک سایت بهینه داشته باشید با رتبه بالا در موتور های جستجو مخاطبین شما روز به روز افزایش صعودی داشته و آن ها مطالب شما را در شبکه های اجتماعی با اشتراک می گذارند و بدون دخالت شما برایتان مشتری جمع آوری می کنند و این کار بازاریابی اینترنتی برایتان را آسان تر می نماید . سعی کنید وب سایت خود را از نظر فنی تحت نظر بگیرید و مرتبا مطالب آن را چک نمایید تا مشکلی برای سئوی وبسایت شما پیش نیاید . داشتن یک طراحی سایت با رتبه ی بالا در موتور های جستجوگر به نفع و سود شماست زیرا از این راه می توانید مشتری های بیشتری به دست اورده و به نوعی کار خود را رونق ببخشید و کار و تجات را گسترده تر نمایید .

در سئوی سایت هم تصاویر و عکس ها مهم هستند و هم نوشته ها و متونی که استفاده می کنیم بنابراین به سئو تصاویر,بهینه سازی عکس اهمیت دهید . رعایت کردن سئو تصاویر می تواند سایت شما را در تبه های بالاتری در جستجو ها به نمایش بگذارد .

عکس ها یکی از مهم ترین بخش های وب سایت می باشند و اگر به بهینه سازی تصاویر اهمیت بدهید قطعا می توانید سئوی سایت خود را افزایش دهید و رتبه وب سایتتان را در جستجو ها افزایش دهید و این برای شما یعنی یک گام مثبت و رو به جلو . رعایت کردن سئو تصاویر رابطه مستقمی با بالا رفتن رتبه ی سایت شما خواهد داشت و شما در جستجو ها در رتبه ها و جایگاه های بالاتری دیده شوید . 

برای رعایت سئو تصاویر, بهینه سازی عکس برای عکس و تصویری که در وب سایت قرار می دهید حتما یک اسم اختصاص دهید یک نام معنی دار و درست . تصاویر و عکس ها نیز مانند ما هستند و باید برای خود شان یک نام درست داشته باشند تا با کمک آن شناخته شوند .

سئو تصاویر و عکس ها اهمیت بالایی به همراه خواهد داشت زیرا بهینه سازی تصاویر برای موتورهای جستجوگر بسیار با اهمیت و خیلی مهم می باشد و دلیل آن نیز این است که بهینه سازی شما در بخش های دیگر سئو مانند Bounce Rate و کارآیی ( Usability ) نیز بی اثر نبوده و تاثیر کاملا مستفیم دارد و تمام این موارد با هم و در کنار هم باعث شده تا طراحی سایت شما در جستجو ها بیشتر و بهتر دیده شود .

اگر عکس ها یک نام با معنی داشته باشند با کمک کلمه کلیدی توصیفی برای اسم ها می توان آن ها را جستجو کرد و در نهایت به افزایش رتبه و رنکینگ سایت کمک کرد اما اگر یک نام نا مشخص برای تصویرهایمان انتخاب کنیم هیچ کمکی به ما نمی کند و بی فایده است و با آن نمی شود عکس را سرچ کرد . تگ متای شما نیز باید مناسب با تصویر هایتان در وب سایت باشد تا به بهینه سازی سایت و تصاویر کمک کند و موثر واقع شود .

به این نکته توجه نمایید که ربات هایی جستجو گر در گوگل دقیقا از این موضوع خبر ندارند که در تصویر های شما چه چیزی وجود دارد تا زمانی که خود شما به ربات ها بگویید که در عکس ها چه چیزی هست .

ولی شما چطور این کار را می توانید انجام دهید و آن ها را با اطلاع نمایید ؟

راه حل بسیار آسان و ساده می باشد ، alt tag های مناسبی را انتخاب نمایید که به عکس هایی که در طراحی وبسایت می گذارید مرتبط باشد و از ۱۵ کلمه هم بیشتر نباشد زیرا سایز مشخصی دارد ، این تگ ها را به داده های مربوط به تصاویر خود اضافه نمایید تا در جستجو ها به کمک شما بیایند و برایتان مفید باشند .

سئو تصاویر

از کلمات کلیدی زیادی نیز نباید استفاده کنید زیرا گوگل متوجه کلکی که زدید می شود و شما را مجازات خواهد کرد .

سئو تصاویر, بهینه سازی عکس :

Alt Tag ها در واقع همان کد های منبع تصویر و عکس هستند .

در نکات سئو تصاویر برای عکس ها سایز مناسب در نظر بگیرید ، نباید سایز تصاویر را بیش از حد بزرگ نمایید اگر عکس بزرگ باشد لود شدن صفحه ی وب زمان می برد و این ممکن است مخاطب را خسته کند و وب سایت شما را ترک کرده و آن را سریعا ببندد .

بعد از تهیه و ادیت کردن تصاویر برای ذخیره نمودن آن ها گزینه ی “Save for Web” در فوتوشاپ را انتخاب کنید . به این ترتیب می توانید سایز و کیفیت عکس را همان گونه حفظ کنید اما حجم را کمتر کرده و پایین نگاه دارید . هر حجم عکس شما کمتر باشد بهتر است زیرا وقتی تصویر را در سایت قرار می دهید حجم کمتری گرفته و سرعت لود شدن آن بیش تر می شود پس از عکس های پر حجم در مقالات  و نوشته های خود استفاده نکنید .

استفاده از چه فرمتی برای تصاویر طراحی وب سایت بهتر و مناسب تر می باشد ؟

این موضوع جای بحث دارد اما رتبه ی اول PNG و بعد JPG مناسب ترین نوع فرمت هستند ولی می توان گفت در نهایت شما هستید که با توجه به نیاز هایتان فرمت مناسب را برای تصاویر وبسایت بر می گزینید .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.