سئو:نوشتن مطلب بهینه برای دامین

سئو:نوشتن مطلب بهینه برای دامین

یکی از ابزارهای مهم یک نویسنده و گردآوردندۀ مستقل: بهینه سازی موتورهای جستجو می باشد که به آن SEO سئو نیز گفته می شود. در این مقاله ما به سوالات کلیدی در باب سئو پاسخ می دهیم که مِن جملگی بدین شرح است: نوشتن مطالب بهینه SEO سئو چیست؟ و سئو چگونه می تواند به مشتریِ یک وب سایت کمک کند؟ درک این واقعیت که چگونه نوشتن محتوا و مطالب بهینه SEO  ( سئو ) کلید اصلی موفق شما به عنوان یک نویسنده مستقل است دور از واقعیت نیست، پس به این ترتیب باید گفت که به یادگیری برخی از این راهنمایی ها و ترفندهای مفید در باب سئو بپردازید، که بواسطۀ آن می توانید کاری درخور و سئو عالی را ارائه دهید.

نوشتن مطلب بهینه سئو SEO چیست؟

نوشتن بهینه SEO ( سئو ) شکلی از نوشتار است که کمک می کند تا بوسیلۀ آن وب سایت ها برای موتورهای جستجویِ برتر و اصلی مانند گوگل و بینگ بیشتر قابل مشاهده باشند. زمانیکه فردی برای موضوعی در این موتورها جستجو می کند، در نتیجه وب سایت های بسیار چشمگیر با محتوایی خوب و مطابق با موضوع جستجو در چند صفحه اولیۀ آشکار می شوند. این وب سایت ها، به نوبۀ خود افزایش فوق العاده ای از ترافیک را بوسیلۀ کاربران موتور جستجو بدست می آورند که باعث می شود نوشتن بهینه SEO سئو برای وب سایت هایی که به دنبال یک مخاطب هستند بسیار ارزشمندتر شود.

 

سئو

 

عبارات کلیدی در بحث سئو چیست ؟

زمانیکه مردم در حال جستجوی اطلاعاتی در اینترنت هستند کلماتی کلیدی وجود دارد که تمامی آن ها برای تایپ افراد عیناً برابر و یکسان هستند. برای مثال: اگر یک خواننده بخواهد در مورد خوکچه هندی چیزی را یاد بگیرد، به یک موتور جستجو متوسل می شود و دقیقاً همان کلمه یعنی "خوکچه هندی" را تایپ می کنند. از اینرو، با استفاده از عبارت کلیدی "خوکچه هندی" در محدوده یک مقاله اجازه می دهد تا موتور جستجو مقاله ای را بشناسد که می تواند به مردم در یادگیری در مورد خوکچه هندی کمک کند.

با توجه به روش هایی که موتورهای جستجو بوسیلۀ آن صفحات را می خوانند، نویسندگان سئوی سایت باید از عبارت واژه های کلیدی ای استفاده کنند که دقیقاً مطابق با همان روشی بنظر رسد که در دستورالعمل مقاله بکار رفته است. اگر دستورالعمل ها برای عبارت "خوکچه های هندی" فراخوانده شوند که بهترین و موثرترین عبارت می باشد، پس به این ترتیب شما باید این عبارت را به عنوان یک عبارت کلی و کامل بشمار آورید.

برای ویرایش اهداف، دستورالعمل های نوشتن آنلاین جابز بطور معمول از نویسندگان ما می خواهد تا استفاده از کلمات کلیدی را با پرانتزها نشان دهند. برای مثال:

اگر یک عبارت کلیدی برای سئو طبیعی بنظر نرسد چه؟

گاهی اوقات ممکن است شما یک مقاله ای را در یافت کنید که با یک کلید واژه ای نامگذاری شده که کاملاً مغایر و برخلاف با آن چیزی است که شما در گفتار روزمره از آن استفاده می کنید. دلیلش این است که مردم تمایل به این دارند تا هرچیزی که در ابتدا به ذهنشان می رسد در گوگل تایپ کنند که اغلب در ساده ترین شکل ممکن انجام می شود. برای مثال، فردی در جستجوی یک وکیل برای طلاق در اسرینگفیلد، به سادگی عبارت واژۀ " وکلای طلاق اسپرینگفیلد" را تایپ می کند.

از آنجائیکه مقالات باید طبیعی و جذاب بنظر برسند، بنابراین این دو مورد می تواند برای بهینه سازی سایت یک چالش باشد.

با این حال، یک جنبه مثبت وجود دارد، و آن این است که همچنان شیوه های مختلفی برای مدیریت کردن یک واژۀ کلیدی و در عین حال گیج کننده مانند این عبارت وجود دارد. راه اول جدا کردن عبارت با نقطه گذاری می باشد، به این ترتیب نشان داده شده است که عمده موتورهای جستجو مانند گوگل به نشانه های نقطه گذاری و استثنائات نادر توجه نمی کنند. بنابراین چند راه کاملاً قابل قبول در خطاب به این موضوع عبارتند از:

اگر شما در حال مقایسه هستید (وکیل طلاق، اسپرینگفیلد) دارای گزینه های زیادی است. در قانون شرکت ما، شما قابل اطمینان ترین و دلسوز ترین (وکیل طلاق. اسپرینگفیلد) را پیدا خواهید کرد. ساکنین این شهر بیش از 40 سال است که به ما اعتماد کرده اند.

این روش اول، بهترین راه ممکن برای مدیریت کلمات کلیدی است و چیزی است که بیشتر نویسندگان زمانیکه می پرسند نوشتن مطالب SEO چیست بدان فکر می کنند. اما با این وجود روشی جدیدتر هم برای مدیریت چنین کلماتی عجیب و غریب وجود دارد. کلماتی کوتاه و عباراتی وجود دارد که اغلب توسط موتورهای جستجو نادیده گرفته شده است. حروف اضافه و حروف تعریف (به عنوان مثال کلماتی مانند "از،" "یک"، "در" و "داخل") که اغلب بطور کامل نادیده گرفته می شوند. این موضوع می تواند یک کلمه کلیدی بد را به یک کلمه کلیدی متعارف تر تبدیل کند.  

تجربه و تخصص وی، او را به یکی از بهترین (وکلای طلاق در اسپرینگفیلد) تبدیل کرده است.

آن کلمات کلیدی اغلب "کلمات بازدارنده" نامیده می شوند. یک نویسنده نباید از آنها بیش از حد در برچسب ها استفاده کند، و علیرغم اینکه آنها در تیتر بسیار کوتاه شما، بیش از حد مهم جای گرفته اند، ولی در درون محتوای صفحه این شوه کاملاً خوب است.  

صرف نظر از اینکه شما از چه روشی برای سئو استفاده می کنید، باید گفت: کلمات کلیدی شما همیشه باید بطور طبیعی با متن مقاله متناسب و درخور باشد. کلمات کلیدیِ صداسازِ غیرطبیعی با دستور زبانی ضعیف در طول زمان برای موتورهای جستجوی تکامل یافته، بسیار قابل تشخیص تر خواهند بود.

 

کلمات کلیدی متن

 

از چه تعداد کلیدواژه در سئو باید استفاده کنیم؟

در شرایط ساده: باید گفت خیلی، اما نه خیلی بیش از حد! می توانید از شمار زیادی کلیدواژه که در توان دارید استفاده کنید البته در حالیکه اصوات آن هنوز صدایی طبیعی دارد. هنگامیکه شما می خواهید کلیدواژه هایتان در محتوا و مطالبتان آشکار شوند، نیازی ندارید تا ناشیانه و با سرعت و بی دقتی و حتی چندین بار آنها را قرار دهید. این روند بهینه سازی بیش از حد نامیده می شود و بالواقع می تواند به رتبه بندی یک وب سایت لطمه وارد کند. یک محاسبه سرانگشتی این می تواند باشد که در یک اثر یا مقاله که تقریباً پیرامون 400-300 کلمه است، شما باید به 5 تا 7 عبارت کلیدواژه دار توجه کنید و هرگز کلیدواژه ها را بیشتر از 10 بار شناسا نکنید.

 

بهینه سازی سایت

 

نکاتی برای بهتر نوشتن بهینه SEO

  • برای مخاطب بنویسید: در حالیکه مقاله شما خوانده می شود، مردم عادی باید هیچ نظری نداشته باشند که کلیدواژه ها را در برداشته است یا خیر. ممکن است تن صدای شما با توجه به انتساب مقاله کم و زیاد و یا تغییر یابد، اما همیشه باید آموزنده، جذاب و متمرکز بر روی نیازهای خواننده باشد.
  • کلیدواژه ها را قبل یا بعد از نوشتن اضافه کنید: قبل از شروع به نوشتن مطالب بهینه SEO، به سبک و لیست کلیدواژه نگاهی بیاندازید. آیا می توانید از هر کلید واژه ای در تیترهای اصلی یا در حین بازکردن جمله استفاده کنید؟ این مورد ممکن است یکی از طبیعی ترین و ساده ترین مکان ها برای قراردادن عبارت های کلیدی شما باشد و شما نیز می توانید بدون معطلی این شیوه را انجام دهید. به این ترتیب، احتمالاً شما این روش را برای قراردادن کلیدواژه ها پس از انجام اولین پیش نویس تان مفید درمی یابید. ایجاد تغییرات کوچک در جملاتی که قبلاً نوشته اید می تواند به آنها در جاسازی آسان کلیدواژه ها کمک کند و از نگرانی های بی مورد شما برای عبارات کلیدیِ قبل از انجام اولین پیش نویس می کاهد. سعی کنید روشی را پیدا کنید که برای شما بهترین کارائی را داشته باشد.
  • از یک چک لیست استفاده کنید: علاوه بر باز نگه داشتن دستورالعمل های مقاله در یک پنجرۀ جداگانه، احتمالاً کپی و پیست کردن این کلیدواژه ها در یک فایل ورد به شما کمک خواهد کرد، که در این فایل شما می توانید به محض ورود به آن، کلمات کلیدی را برچسب بزنید و باعث شوید تا یادداشت ها نشان دهند چندین بار از هر کدام استفاده کرده اید. به همین ترتیب، برجسته کردن کلیدواژه ها همچنان که شما آنها را از طریق مقاله پخش و گسترش دادید، به شما کمک می کند تا آنها را در یک نگاه اجمالی مشاهده کنید. (فقط فراموش نکنید که قبل از ارسال مقاله کلمات کلیدی را از حالت برجستگی خارج کنید).

 

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.