طراحی وب سایت واکنش گرا

طراحی وب سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا یک نوع از طراحی سایت است به منظور نشان دادن و نمایش خوب و عالی صفحه در مسیر گسترده ای از دستگاه هایی مانند تلفن همراه تا انواع مختلف نمایشگرهای کامپیوتر شخصی و رومیزی .

در طراحی وب سایت واکنش گرا یک سایت با لایه‌ انعطاف‌پذیر، انواع تصاویر انعطاف پذیر و انواع طراحی‌ شناور و مدیا کوئری‌ CSS3 داریم که سازگار است .

طراحی سایت واکنش گرا توانایی این را دارد با استفاده از تبلت ها و گوشی تلفن های همراه برای دیدن از وب سایت های مختلف در علم طراحی سایت و دنیای وب قدم بگذرد .

با کمک گرفتن از این قابلیت که به آن رسپانسیو (Responsive) هم می گویند ، وبسایت های ما قالبی خواهد داشت که در هنگام بازدید و دیدن هر وب سایت با هر ابزاری که باشیم از قبیل کامپیوتر یا تبلت و موبایل ها و یا لپ تاپ های شخصی ، نسبت به سایز و اندازه ی صفحه نمایش و رزولوشن صفحه ی نمایش کاربر واکنش نشان می دهد و سپس اندازه ی خود را تغییر می دهد زمانی که اطلاعات را نمایش می دهد کاربر آنها را با یک جلوه خوشایند می بیند و مشاهده می کند.

حتی ما می توانیم ترتیب نمایش دادن داده و اطلاعات را در صفحه هایی که دارای سایزی کوچک هستند مثل تلفن همراه و موبایل برای مخاطبین و کاربران تعیین و مشخص کنیم .

از طریق این توانایی ها وب سایت ما شامل امکاناتی است گوناگون و برای سایت ما این ویژگی را به وجود می آورد که از نظر بازدید کنندگان و مخاطبین خیلی جالب واقع شود .

با طراحی سایت ریسپانسیو احتیاجی نیست که برای هر گجتی که در بازار وجود دارد یک سایت خصوصی طراحی کرد.

طراحی سایت ریسپانسیو چیست؟ ویژگی اصلی و مهم در طراحی سایت واکنش گرا این است که برای مشاهده وب سایت ها با قالب های مختلف در هر ابزاری مانند موبایل و کامپیوتر و غیره تغییر سایز به صورت خود به خود انجام می گیرد و در این سایت ها وسیله خروجی نسبت به اندازه و سایز صفحه واکنش نشان داده و در نهایت با اندازه آن تطبیق داده می شود .این خاصیت بسیار پر کاربرد است و دارای اهمیت زیادی است .

 

طراحی سایت ریسپانسیو دارای چندین ویژگی بوده که در زیر به آنها اشاره ای خواهیم داشت :

کاهش یافتن هزینه ها : تا چندین سال قبل شرکت های مختلف برای وسایلی که با پیشرفت علم و تکنولوژی به بازار وارد می شدند قالبی خاص را تهیه و طراحی میکردند یعنی آنها باید برای هر ابزار جدید و تازه واردی به صورت جداگانه هزینه ای پرداخت می کردند ولی الان با توجه به خاصیت سایت های واکنش گرا، احتیاجی به طراحی قالب مجدد وب سایت دیگر نیست و می توان سایت خود را با همان طراحی یک قالب در تمامی وسایل استفاده کرد. این یکی از خاصیت های مهم طراحی سایت واکنش گرا میباشد.البته باید تمام مسائل پشتیبانی سایت را نیزدر نظر بگیریم.

بالارفتن ترافیک در سایت: با نظر به اینکه سایت توسط تمام ابزارها قابل دسترس بوده قائدتا افراد بیشتری به وبسایت سر میزنند و در نتیجه ترافیک وب سایت هم افزایش یافته و بالا میرود و درصد کسب درآمد برای شما افزایش پیدا میکند که این برای دارنده ی وب سایت مسئله مهم و اساسی است .

جلو روی از رقبا : با نظر به اینکه طراحی وب سایت واکنش گرا تازه کار خود را شروع کرده است احتمال اینکه شرکت های رقیب از این نوع طراحی استفاده کنند خیلی کم است .پس طراحی وب سایت واکنش گرا می تواند حرفه ای بودن و تخصص شما را در انجام کارتان نشان دهد و شما را نسبت به رقبا متمایز کند.

استفاده از متون و محتوای جالب و مفید و بدون تکرار : استفاده از محتوای مفید و جالب و بدون تکرار روی بالا رفتن تعداد بازدید کنندگان از وب سایت شما تاثیر بسیاری می گذارد.

وقتی شما از یک وب سایت واکنش گرا استفاده کرده و بهره می گیرید تمام مطالب و اطلاعات شما در یک سایت قرار گرفته و از تکرار متون و مطالب غیر ضروری جلوگیری می شود.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.