طراحی وب سایت تفریحی

طراحی وب سایت تفریحی

طراحی سایت تفریحی و سرگرمی :معمولادر ایران اکثر مردم از اینترنت استفاده ی تفریحی و سرگرمی میکنند. آنها در وب سایت های آنلاین بازی گشت و گزار کرده و بازی میکنند یا از سایت هایی همانند فال و لطیفه استفاده میکنند. پس اگر وب سایتهای تفریحی جذاب و خوب طراحی شده باشند و محتوا و مطالب آنها برای بیننده جذاب باشد قطعا جزء سایت های اینترنتی پر بازدید می شوند.

از بازی های آنلاین تا اخبارهای متنوع تاریخی و هنری و گالری عکسهای جالب ولطیفه و جوک و پیامکهای خنده دار، جزء مطالبی هستند که برای عموم مردم جذابیت دارند ومعمولا مخاطبین زیادی دارند . هر شخصی در خر سن و سالی یا با هر درجه ای از تحصیلات بلاخره  نیاز به گذراندن لحظاتی شاد و مفرح دارد وممکن است چند وقت یکبار سری به سایت های تفریحی بزند و از مطالب و امکانات آنها استفاده لازم را ببرد .

سایت سرگرمی چه نوع سایت هایی را در بر میگیرد؟

طراحی وب سایت های تفریحی شامل سایت هایی هستند که مختص بازی آنلاین و مسابقات آنلاین بوده و یا سایت هایی که به تولید کردن محتوای تفریحی و سرگرمی پرداخته اند .

سایت های بازی آنلاین معمولا تمام توجه خود را به بازی متمرکز کرده و از لحاظ طراحی نیز ممکن است ساختاری متفاوت داشته باشند، اما اکثر سایتهای تولید محتوای سرگرم کننده دامنه وسیعی از تفریحات را داشته واصل و  اساس کار آنها ارائه دادن اخبار و مطالب سرگرم کننده بصورت مستمر است وبعضی از این سایتها  ممکن است بخش جنبی نیز در مورد بازی های آنلاین در سایت خود داشته باشند.

سایتهای تفریحی چه محتوا یی دارند ؟ طراحی وب سایت تفریحی چگونه است ؟

سایت های تفریحی معمولا از تصاویر و ویدیو های جذابی تشکیل شده اند، این سایت ها تصاویر خود را به اشتراک میگذارند همانند برخی از وب سایت های اجتماعی که اینگونه کار می کنند .

اخبار خاص و جالب: محتوای خبری در این نوع از سایت ها با بخش خبری در سایت هایی که صرفا خبری بوده متفاوت است و بیشتر به اخبار اتفاقات خاص می پردازد، مثلا اخباری در زمینه های هنری یا مکان های بازدیدی و یا مراسمی خاص که در مکانی اتفاق افتاده است و این نوع از اخبار عموما شامل عکس و ویدیویی از آن اتفاقات نیزمی باشد .

همچنین در این سایت ها به معرفی افراد مشهور میپردازند و آخرین اخبار و اطلاعات راجع به زندگی و فعالیت بازیگران سینما و تلویزیون، خواننده ها و ستارگان در زمینه  ورزشی همراه با تعدادی آلبوم تصاویر ویا انجام  مصاحبه های شخصی با  آنها  و یا پراکنده کردن شایعاتی که در مورد آنها وجود دارد، می پردازند و جالب اینجاست که بدونین این بخش بسیار مورد توجه واقع میشود .

از مطالب دیگر میتوان به جملات ارزشمند بزرگان و احادیث دینی و داستانهای کوتاه و پند آموز اشاره کرد که این بخش هم طرفداران خاص خودش را دارد ، هم جنبه تفریحی داشته و هم می تواند بسیار آموزنده باشد و باعث پندگرفتن خوانندگان شود.

طنز، لطیفه و پیامک های سرگرم کننده هم بخش دیگری است که خوانندگان زیادی دارد و در این بخش نکات و مطالبی که معمولا بسیار کوتاه هستندو در گذشته بیشتر بصورت دهان به دهان بودند در وبسایت قرار میگیرد و مورد استفاده کاربران بسیاری قرار می گیرند . به هر حال هر کس به منظوری به سایت تفریحی سر میزند و از امکانات آن استفاده می کند .

 

کسب درآمد در طراحی سایت تفریحی و سرگرمی به چه شکلی است ؟

معمولا این سایت ها عمده در آمد را از بخش تبلیغات دارند چون در سایت های سرگرمی طیف وسیعی از مخاطبان را داریم و آمار بازدیدشان بالاست ، درآمدشان بیشتر بر پایه تبلیغات است. این سایت ها با وجود بازدیدکننده زیاد بهترین مکان برای تبلیغ وبسایتها و محصولات تجاری شما میباشند.

پس هدف مهم در یک وبسایت تفریحی کسب کردن  آمار بسیار بالای بازدیدکنندگان است. قطعا اگر سایت بخواهد برای تبلیغات جذاب باشد تا کسب درآمد کند ، آمار بازدید باید زیاد و همیشگی باشد، پس این موضوع سیاست اصلی صاحب سایت است.

امابرای کسب بازدید کننده بیشتر علاوه بر نوع  مدیریت سایت، نحوه طراحی سایت های تفریح و سرگرمی نیزاهمیت دارد که در طراحی وب سایت باید به مهمترین نکات طراحی توجه شود.

طراحی وبسایت و قالب سایت باید بر اساس آخرین الگوریتم های مجاز گوگل باشد تا سایت از نظر سئو دچار مشکل نشود و محتوای سایت تفریحی در نتایج جستجوی گوگل دیده شود ، توجه داشته باشید که بیشترین مشتری از طریق موتور جستجو جذب سایت تفریحی شما میشود و آمار بازدید سایت را بالا میبرد و در سایت شما کسب درآمد میکند .

نکته دیگر این است که سرعت لود شدن صفحات و مطالب سایت باید مناسب باشد، اگر این سرعت کند و پایین باشد بازدیدکننده صبر خود را از دست داده و از سایت خارج میشود .

یکی از نمونه کارهای طراحی سایت تفریحی شرکت لومیکس ، وب سایت خوب نت است .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.