تفاوت وبلاگ با سایت

تفاوت وبلاگ با سایت

تفاوت وبلاگ با سایت : در حقیقت وبلاگ صفحه ‌ای است که بصورت رایگان و غیر پولی میتوانید آن را داشته باشید و مطالب شخصی خود را در آن قرار دهید . وبلاگ در دست نویسنده ی آن است و او به ترتیب زمانی که نوشته ها را در بلاگ قرار میدهد آنها را به نمایش میگذارد.در واقع میشود از وبلاگ به عنوان صفحه ای برای ثبت کردن گزارش روزانه یا رخداد های شخصی نام برد.

صفحه ای که نویسنده میتواند خاطرات و اخبار و مقاله های خود را در زمینه های مختلف به صورت متن و تصویر در آن قرار دهد .

تمامی مطالب در یک صفحه گذاشته شده و قابلیت آرشیو شدن دارند و در پایان مطالب خوانندگان میتوانند نظرات خود را به راحتی ثبت کنند .
از ویژگی های وبلاگ میتوان به غیر پولی و رایگان بودن آن ، نوشتن مطالب و اخبار به صورت عکس و متن ، استفاده ساده و عدم نیاز به دانستن طراحی سایت ، آرشیو کردن مطالب نام برد .

تفاوت وبلاگ با وب‌ سایت‌ :

وبلاگ‌ و وب‌ سایت‌ ممکن است در یک نگاه مشابه باشند اما حقیقت دارای تفاوت‌های زیادی در ساختار و کاربرد هستند.

وبلاگ ها بیشتر جنبه شخصی دارند، اما طراحی وبسایت معمولا با اهداف عام و بزرگتری تشکیل می شوند و بیشتر جنبه تجاری و کسب و کار دارند و برای نوشتن مطالب شخصی و یا خاطرات از آنها استفاده نمیشود .

برای طراحی وب سایت باید دانش برنامه نویسی داشته باشید و از گرافیک سایت سر در بیاورید. درست است که وبلاگ و وب سایت هر دو مطالب را در اینترنت منتشر می کنند اما از لحاظ ساختاری متفاوت هستند .

در ساخت سایت شما باید هزینه ای را برای دامنه و هاست بپردازید در صورتی که برای بلاگ این هزینه را نخواهید داشت .

طراحی وبسایت چیست؟

وب سایت‌ها از فایل‌هایی شامل متن، تصویر و... تشکیل شده‌ این اطلاعات بر روی سرور قرار میگیرند .برای ساخت وبسایت در مرحله نخست باید دامنه ای برای آن در نظر گرفت و فضایی به نام هاست که این موارد بصورت غیر رایگان هستند . از سایت ها معمولا برای امور تجاری و آموزشی یا پورتال‌های سازمانی و یا جهت اخبار گسترده و اطلاع رسانی استفاده میشود .

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.