سفارشی سازی سایت 1

سفارشی سازی سایت 1

برای طراحی سایت منحصر به فرد و خاص که دقیقا مطابق با استاندارد ها و با توجه به درخواست باشد باید مراحل گوناگونی را طی کرد که انجام هرکدام از این مراحل مهم و با ارزش است. مراحل طراحی وب سایت مثل حلقه های چسبیده به هم می باشد و کاستی در یک مرحله از طراحی وبسایت روی بقیه مراحل اثر می گذارد. پس باید یک برنامه حساب شده و دقیق برای طراحی سایت داشته و مرحله به مرحله قدم برداشته تا در آخر به هدف ایده آل خود برسیم .

بخاطر همین شرکت طراحی سات لومیکس با خلق هسته مرکزی سیستم مدیریت مطالب قدم مفیدی برای طراحی و ساخت سایت که با توجه به نیاز مشتری است برداشته است و در تلاش برای داشتن سایت های سفارشی و منحصر به فرد برای مشتریان خود می باشد.

با رعایت کردن ترتیب مراحل زیر شما می توانید یک طراحی سایت حرفه ای را داشته باشید که در روند کار شما موثر باشد.

در قدم اول :مشخص کردن هدف طراحی وب سایت

گام نخست در ساخت و طراحی سایت مشخص نمودن هدف ها و استراتژی است و ارائه دادن خدمات و امکاناتی که با توجه به نیاز کاربران و چگونگی برقرار کردن ارتباط با کاربران انجام می گیرد .اگر این مسئله را خوب بررسی نمایید می توانید بهترین و مفید ترین بهره برداری از وب سایت و تبلیغ هایی که انجام داده اید را ببرید.برای مشخص کردن هدف ها و استراتژی های خود این نکات را در نظر بگیرید :

از اینکه برای خود یک وب سایت خواسته اید هدفتان چیست؟

مخاطبان و کاربران شما چه کسانی هستند؟

خدمات شما دقیقا چه چیزهایی می باشد؟

نیاز و احتیاج کاربران از سایت شما چیست؟

فضای رقابتی و ویژگی های شما برای رقابت کردن با سایر رقبا در چیست؟

در قدم دوم : محتوا وب سایت چیست؟

یکی از ضروری ترین بخش های سایت طراحی شده شما محتویات و مطلب هایی است که شما در سایت خود قرار می دهید.محتویات و مطالبی که با توجه به نیاز مشتری است و فعالیت شما را بازگو نماید.

محتویات شما می بایستی شفاف و قابل فهم در زمینه کاری شما باشد و محصولات و خدماتی که ارائه می دهید را با زبانی گویا بیان کند و هر آنچه که مخاطب سایت شما نیاز دارد را برآورده کند و برای آنها اطلاعات شما راضی کننده باشد.

قدم سوم :محتویات سایت را دسته بندی و چینش و نوع نگارش و دسترسی در وبسایت

شما در سایت خود موظف هستید که برای هر سوال و ابهامی که کاربر با آن روبه رو می شود توضیحات قانع کننده و کافی به او ارائه دهید. اگر ابهامات برای کاربر حل نشود معنی این را دارد که اطلاعات شما از منابع ناشناخته بوده و به درستی خدمات خود را معرفی نکرده اید و این گونه مشتری به سمت وب سایت دیگری که حوزه کاریش شبیه کار شماست می رود و در نتیجه شما مخاطب خود را به راحتی از دست می دهید.

قدم چهارم : در نظر گرفتن گرافیک سایت

گرافیک سایت نقش مهم و برجسته ای در طراحی سایت دارد. با وجود رقیبان بسیار در عرصه وب در وهله اول باید نظر مخاطبین را به سمت سایت جلب نمود. فرض کنید که می خواهید یک وب سایت را مشاهده نمایید که از دید تایم بارگذاری و بالا آمدن کند می باشد و شمای ظاهر آن نیز نظر کاربر را به سمت خود جلب نمی کند ولی شاید محتویات آن سودمند بوده باشد و ارائه خدمات آن به نحو احسن باشد.

در بیشتر مواقع شما این گونه سایت ها را خواهید بست و به دنبال سایت دیگری می روید. مطالعات زیادی در زمینه طراحی سایت شده است و به این نتیجه رسیده ایم که نوآوری در کنار سادگی باعث ایجاد فضایی شیک و به درد بخور برای وب سایت میشود که نظر هر بیننده ای را میتواند جلب کند . با انتخاب رنگ های شاد و همچنین طرح هایی که با زمینه فعالیت شما هماهنگی داشته باشد وب سایت خود را موثر کنید و شایان ذکر است که مورد گرافیک وب سایت از موضوع گرافیک چاپ مجزا می باشد و طراحی مورد استفاده در سایت استاندارد و قوانین خاص خود را دارد.

       
نام شما (*) :
ایمیل شما :
تلفن شما (*) :
کد امنیتی (*) :
پیام شما (*) :

برای این مطلب نظری ثبت نشده، شما اولین نظر را ارسال نمایید.